Pięćdziesiąt twarzy Greya. Dobra komedia bez pikanterii [RECENZJA]

Kinga Czernichowska

"Pięćdziesiąt twarzy Greya" w reżyserii Sam Taylor Wood jest najbardziej oczekiwaną premierą roku. To najlepiej sprzedający się film w Polsce. W niektórych kinach nie ma nawet możliwości rezerwacji, tak duże okazało się zainteresowanie produkcją. Czy słusznie?
 Materiały prasowe

Myślę, że w dużej mierze zależy to od nastawienia widza. Miałam to szczęście, że musiałam wcześniej przeczytać pierwszy tom trylogii E.L. James. Wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Ze słabej książki nie da się zrobić rewelacyjnej produkcji. Jeżeli więc chcecie zobaczyć dobry film erotyczny, to wybierzcie coś innego. Jeżeli tak jak ja wolicie pójść z czystej ciekawości, pośmiać się tak jak na pierwszej części "Zmierzchu" albo po prostu zbadać fenomen "Pięćdziesięciu twarzy Greya" z czysto socjologicznego punktu widzenia - tak, to jest film dla Was.

Nie liczcie jednak na rewelacyjną grę aktorską (Jamie Dornan jeszcze sobie nawet nieźle radzi, choć też nie we wszystkich scenach, Dakota Johnson wypadła znacznie gorzej). Nie spodziewajcie się ostrych scen erotycznych. Ten film wyprodukowano po to, żeby na widzach zarobić, więc nie ma tu dużej dawki pikanterii. Właściwie nie ma jej w ogóle.

Film dość mocno trzyma się fabuły powieści, stąd może liczne salwy śmiechu na sali kinowej. To cieszy, bo powstrzymywanie śmiechu przez wzgląd na innych widzów jest szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Po projekcji wyjdziecie więc bez uszczerbku na zdrowiu, choć prawdopodobnie rozczarowani, bo otoczka wokół książki tych, co jej nie czytali, może wprowadzić w błąd.

Jedną z nielicznych zalet tego filmu miała być muzyka. Rewelacyjna Ellie Goulding, intrygujące "Earned it" dawało nadzieję, że będzie dobrze. Niestety, wszystko zepsuła muzyka będąca tłem.

Najbardziej ekscytujące w tym filmie są sceny, kiedy Anastasia i Christian są w śmigłowcu, a potem w szybowcu. Można wtedy podziwiać przepiękne widoki!

Film można oglądać m.in. we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty, a także we wszystkich kinach sieci Helios i Multikino.

Zobaczcie zwiastun do filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Zobaczcie reakcje widzów

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.11.2015, 15:02

hahahahaaaaa dobre sobie ten komentarz napisał /a chyba jakiś / jakaś niedoinformowany gościu który jest pewno nudny jak flaki z olejem i pisze że ten film i trylogia to porażka ale cóż tak to jest jak amatorzy co nie widzieli filmu i nie czytali książki się zabierają za pisanie komentarzy

14.11.2015, 14:58

oglądałam film i czytałam Trylogię Greya i osobiście jestem zadowolona bo nie ukrywam że to przez film się tak nakręciłam na to żeby przeczytać Całą Trylogię i nie żałuję bo to były Najjjfaajniejsze chwile z Trylogią Greya ;))

24.02.2015, 09:26

Darmowe doładowania do telefonów, liczba doładowań jest ograniczona!

http://doladowanie365.pl/0jxggpo/4

Sama w to nie wierzyłam ale 2 tygodnie temu dostałam doładowanie na jednej z tych stron tutaj dowód:

http://oi59.tinypic.com/do3qtl.jpg

Skontaktuj się ze mną proszę jeśli otrzymasz doładowanie, pozdrawiam.

22.02.2015, 10:18

Ja wczoraj obejrzałam wraz z mężem, po czym rzucił się na mnie jak zwierz ( dobrze że byliśmy sami ) polecam wszystkim :D
www.Piecdziesiat-twarzy-Greya-hd.rfv.pl

22.02.2015, 10:18

Ja wczoraj obejrzałam wraz z mężem, po czym rzucił się na mnie jak zwierz ( dobrze że byliśmy sami ) polecam wszystkim :D
www.Piecdziesiat-twarzy-Greya-hd.rfv.pl

18.02.2015, 18:59

Pięćdziesiąt twarzy Greya (2015) już od dzisiaj dostępny z polskim
lektorem.
Online, w najlepszej jakości w sieci. Bez zacięć, bez limitów.

http://adf.ly/11OYrr

17.02.2015, 08:15

nie wiem kto nakrecil taką szmire na podstawie jeszcze wiekszego gniota.jakas baba naooglądała sie sagi o wampirkach,napisała ksiazeczke o mlodej frajerce i gołym chloptasiu i zrobili film .Nawtykali ludziom do głów,ze to jest dobre i cool,zrobili reklame za kupe szmalu,okrzykneli szmire filmem stulecia i juz mamy hicior dla dziewczynek w wieku szkolnym.
Sorry,porazka na całej linii,ksiązki nie da sie czytac,a filmu oglądac.Takie podsumowanie calego bałaganu wokół tego chłamu.

17.02.2015, 08:13

Ale ta "pani redaktor" jest tępa. Jak może zadać pytanie: czy tak sobie wyobrażał Greya, osobie która nie czytała książki? Nauczyła się czterech pytań i zadowolona. Facet mówi, że nie czytał książki to na jakiej podstawie ma sobie go wyobrazić? Oczekiwania co do wyglądu Greya mają raczej osoby, które czytały książkę. Osoby nie czytające mogą się raczej zastanawiać ogólnie jak będzie wyglądał. Oglądając te "wywiady" odnoszę wrażenie, że wzięli jakąś przypadkową panią z ulicy, dali jej mikrofon i kazali zadać cztery pytania.

16.02.2015, 15:38

no coz o gustach sie nie dyskutuje.... ale zeby zrozumiec film trzeba przeczytac ksiazke... dla mnie kawalek dobrej ksiazki bezpruderyjnej gdzie w naszym zaścianku i ludziach mało toleracyjnych wywolała poruszenie ... a film jest ok lecz nigdy nie odda tresci ksiazki ... boo kazdy ma inne odczucia i u kazdego wyobraznia pracuje inaczej.... i najlepiej niech kazdy obejrzy przeczyta i dopiero wtedy moze miec wylacznie własne zdanie.... osobiscie polecam :)

16.02.2015, 13:31

Do tego filmu nie trzeba podchodzić, chyba że ktoś ma kilkadziesiąt minut czasu życia do zmarnowania.

16.02.2015, 13:30

Książki przeczytałam ze 20 stron, więcej się nie dało taka prymitywna tandeta. A film? Można ciekawiej spędzić czas, więc się nie wybieram.

16.02.2015, 09:58

Film dostepny na darmowetorrenty.org... niczym ten film nie powala.pierwsza godzina jest cukierkowa,druga przedstawia sadystyczne zachowanie Greya podporzadkowujacego sobie biedne dziewcze nie majace pojecia co ja czeka i ile bolu jej ten gosc sprawi...w sumie ta dwojka aktorow dobrze wczula sie w role pokazujac jak naprawde wygladaja zabawy bdsm u psycholi:P

16.02.2015, 09:16

Film dno, ocena IMDB tyko to potwierdza.

15.02.2015, 23:46

Osobiscie uwazam, ze do filmu trzeba podejsc w pelni z dystansem i nie przygladac mu sie tylko pod wzgledem seksualnosci ale zmian jakie zachodzily/zachodzic beda w glownym bohaterze ktory pozwalil prostej, zwyklej dziewczynie delikatnie zmieniac swoj swiat (i umowe ktorej przy niej mu niepotrzeba) Film sam w sobie nie jest zly ale potrzebny jest dystans i wiadomo ze dla rezyserow sceny sexu byly sztuczne i nigdy nie beda realistyczne. Bylo pare smiesznych scen ,,z zycia wzietych " ktore kazdy z nas dobrze zna :)

15.02.2015, 21:16

BEZNADZIEJA - 50 TWARZY GREYA !!!!

15.02.2015, 19:08

Dobra komedia !!!!!??????
Ludzie byłam na tym filmie, osoba która napisała te słowa powinna się leczyć.
Tyle w temacie. Film w którym 3/4 czasu prawie zasypiasz, bo nic się nie dzieje, kończy się tym, że psychicznie chory psychopata, 6 razy uderza pasem dziewczynę, karząc jej liczyć te uderzenia.....
Patologiczny film, nic dodać nic ująć.
Nie byłaś /eś nie marnuj czasu i kasy.
TEN FILM TO DNO.

14.02.2015, 23:35

Film tragedia!!!!