Po raz pierwszy w naszym kraju, najszybsze poduszkowce Europy rywalizować będą na wodach i plażach Zalewu Zegrzyńskiego. Wyścigi odbędą się w 5 kategoriach rajdowych, w tym najbardziej widowiskowej - Formule 1.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po raz pierwszy w naszym kraju, najszybsze poduszkowce Europy rywalizować będą na wodach i plażach Zalewu Zegrzyńskiego.

Wyścigi odbędą się w 5 kategoriach rajdowych, w tym najbardziej widowiskowej - Formule 1. Piloci tych maszyn w ciągu zaledwie 5 sekund rozpędzają poduszkowce do 100km/h!

To dopiero początek
Gospodarzem mistrzostw będzie Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne Promenada w Ryni. Mieszkańcy Warszawy będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiania mało znanych jeszcze u nas poduszkowców. Bo w Polsce amatorzy sportów wodnych dopiero zaczynają próbować swoich sił na tych maszynach. Dlatego trudno jest stwierdzić, jak duże będzie zainteresowanie mistrzostwami Europy.

- To dopiero początek ery poduszkowców w Polsce - mówi Maciej Fijałkowski, prezes Polskiego Klubu Poduszkowców. - Coraz więcej ludzi się nimi interesuje i nie są tak anonimowe jak jeszcze kilka lat temu - dodaje.

Każdy obejrzy
Mistrzostwa Europy Poduszkowców to dobry pomysł, żeby rozpropagować ten wciąż jeszcze mało znany sport. Zawody nie będą miały charakteru imprezy masowej, a liczba miejsc jest ograniczona.

Ci jednak, którzy nie dostaną się do strefy sportowej, będą mogli i tak czuć się usatysfakcjonowani. W Country Clubie, znajdującym się nieopodal toru rajdowego, umieszczony zostanie ekran, na którym będzie można obserwować zmagania sportowców. Duch sportowej rywalizacji będzie unosił się nad całym terenem!

A co dalej?
- Na razie wszystkim zajmuje się grupka zapaleńców, ale liczymy na to, że poduszkowce staną się coraz bardziej popularne - mówi Fijałkowski. - Szczególnie, że wyścigi na tych pojazdach są naprawdę widowiskowe, a poza tym można na nich jeździć bez względu na nawierzchnię czy warunki atmosferyczne - zachwala. I właśnie fakt, że na poduszkowcach można się poruszać bez względu na rodzaj nawierzchni sprawia, że Polski Klub Poduszkowców chce nawiązać współpracę z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. - Pogotowie na razie porusza się na motorówkach, ale one sprawdzają się tylko w lecie. Kiedy mróz skuje wodę, idealne będą poduszkowce - mówi Fijałkowki.

Pożyjemy, zobaczymy
Te ambitne plany na początek zweryfikują mieszkańcy Warszawy i okolic. To, jak duże będzie zainteresowanie mistrzostwami, wskaże, jaka przyszłość może czekać poduszkowce. Jedno jest pewne - miłośnicy sportów ekstremalnych mogą już szykować się na wyjazd nad Zalew Zegrzyński. Bilet wstępu do strefy sportowej to koszt 15 zł. Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie. Dzwońcie dziś o 12.30, tel. 022 2138135.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!