Z okazji zbliżającej się 71. rocznicy Powstania Warszawskiego, zespół Voo Voo we współpracy z Tomkiem Makowieckim, Justyną Święs, Barbarą Derlak, Barbarą Wrońską i Organkiem, wydał specjalny album "Placówka '44". Jego premiera odbyła się w piątek, 24 lipca, w Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

Na płycie "Placówka '44" znalazło się 12 utworów skomponowanych przez muzyków z zespołu Voo Voo, tj. Wojciecha Waglewskiego, Karima Martusewicza, Mateusza Pospieszalskiego i Michała Bryndala. Teksty, to w większości opracowania wierszy nadesłanych na konkurs Placówka '44 oraz innych utworów powstałych w okresie Powstania Warszawskiego. Materiał zawarty w albumie "Placówka '44" to pełna refleksji i emocji poetycka opowieść o Powstaniu Warszawskim. Pokazuje ona wiele aspektów tego wydarzenia i prezentuje różne perspektywy spojrzenia na Sierpień 1944 roku. Zespół zaprosił do współpracy przedstawicieli młodego pokolenia muzyków. Na płycie usłyszymy: Tomka Makowieckiego, Justynę Święs (The Dumplings) , Barbarę Derlak (Chłopcy Kontra Basia), Organka, Barbarę Wrońską (Pustki).

Zobacz też:
* Obchody Powstania Warszawskiego 2015: PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ
* Marcin Kuriata, organizator Biegu Powstania Warszawskiego: "Mamy wielkie plany" [Rozmowa NaM]
Źródło: TVN24/x-newsJeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!