Plakaty w centrum Warszawy często potrafią skutecznie szpecić przestrzeń miejską. Widok plakatów często straszy zamiast zachęcać do zapoznania się z ich treścią. Chęć zmiany tego zjawiska podjął Michał Chlebosz ze Sztuki Plakatowania i zamienił szpecące płoty w galerię uliczną.

Plakaty w centrum Warszawy. Zamienili szpecące płoty w galerię ulicznąMichał Chlebosz stworzył Galerię Sztuki Plakatowania, czyli zaaranżował przestrzeń na płotach w samym centrum Warszawy na wnętrze ulicznej galerii sztuki. Zamiast przyklejać kilkanaście plakatów, powiesił kilka, oprawił je w ramy oraz opatrzył notą o autorze i tytule dzieł.

Zobacz także: Pokaz laserów na Pałacu Kultury i Nauki

- Plakat jest formą wyrazu artystycznego, oprócz pełnienia funkcji informacyjnych jest również przemyślaną kompozycją. Forma codziennego eksponowania plakatów nie pozwala dostrzec odbiorcom walorów pozainformacyjnych tych dzieł. My wyciągamy sztukę z powrotem na ulicę. Tworzymy możliwość przyjrzenia się plakatowi w sposób niezakłócony, sprzyjający refleksji. Chcemy, aby plakat odzyskał swój utracony
prestiż – mówi Michał Chlebosz.

Pierwsza edycja galerii została otwarta wczoraj w rejonie skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej z ulicą Świętokrzyską. Galeria będzie otwarta do czasu zaklejenia przez innych plakaciarzy. Warto więc zobaczyć ją jak najszybciej!

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!