Warszawiacy już od piątku mogą wylegiwać się na miejskiej plaży w Wilanowie. Otwarciu towarzyszyły będą występy gwiazd i pokaz mistrzów świata w grze w Zośkę.

Plaża u zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej zaczęła swą działalność 17 czerwca i aż do 11 września codziennie będzie miejscem wyjątkowych kulturalnych, artystycznych i sportowych wydarzeń dla całych rodzin. Projekt rozpoczął się koncertami gwiazd, a zakończy Festiwalem Kultur. Codziennie wilanowska plaża zaprosi warszawiaków na pokazy tańca klasycznego, naukę salsy, siatkówkę plażową, tor do gry w bule, siłownie na wolnym powietrzu, plac zabaw oraz pokazy filmów kina plażowego, milongi i potańcówki na wolnym powietrzu.

Głównym partnerem plaży jest miasto Gdynia. Plaża jest idealnym miejscem na aktywne i kulturalne spędzenie wolnego czasu dla warszawiaków, turystów i mieszkańców Wilanowa.

Czytaj też:


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

RobertT (gość)

E tam, fajna inicjatywa miejska. Powinno byc takich jeszcze więcej, choć i tak w porównaniu z tym co było 3 lata temu jest o niebo lepiej. Ja tam najbardziej lubie czwartkowe kino organizowane przez telewizję n, można parę fajnych filmów zobaczyć w chillowym klimacie

plazowiczka (gość)

teoretycznie pomysł fajny, tyle, że...plaża wiadomo kojarzy się z wodą - w Wilanowie są jeziorka, nad którymi z powodzeniem można było taką plaże zrobić - plaża przy głównej ulicy - samochody, spaliny, hałas - nie ma to jak odpoczynek na plaży - odpływamy z miejskiego zgiełku w miejski zgiełk, ale na plaży. Coś mi tu jeszcze nie pasuje - plac zabaw a na nim wre wręcz sprzedaż alkoholu i to małolatom (16 latka dostanie tu piwko z soczkiem, a do tego popielniczkę, żeby nie zabrudzać plaży i wypocznie w towarzystwie podchmielonych rówieśników - będzie czuła się bezpiecznie bo nad wszystkim czuwa ochrona). Dziwne jest to, że do chwili obecnej nikt nie zwrócił na to, co dzieje się na plaży, a panowie z ochrony tylko oczka puszczają do pięknych małolatek...eh szkoda, że nawet plaży nie potrafią zorganizować i jak u nas bywa - pomysł mają, ale wyobraźni, żeby go dobrze zrealizować ani krzty...