PlusLiga Politechnika. Młodzi siatkarze ciągle na fali [FOTO]

Aleksandra Podgórska
PlusLiga Politechnika. Podopieczni Jakuba Bednaruka nie zwalniają tempa. W środę, 22 października, pokonali w hali Arena Ursynów beniaminka rozgrywek - Cuprum Mundo Lubin - 3:1. Następny rywal będzie już dużo bardziej wymagający. Inżynierowie na wyjeździe zmierzą się bowiem z obecnym mistrzem Polski - Skrą Bełchatów.

PlusLiga Politechnika. Młodzi siatkarze ciągle na fali

Przed sezonem można było przypuszczać, że mecz zespołu Politechniki z beniaminkiem z Lubina będzie bardziej wyrównany. W końcu Ci pierwsi to bardzo młodzi gracze, w większości debiutujący na tym poziomie rozgrywek. Z kolei lubinianie są nowicjuszami w PlusLidze i swoich punktów mogli upatrywać głównie w meczach z takimi właśnie drużynami jak młodzi Akademicy. Tymczasem jednak obie ekipy zdążyły już sprawić niespodzianki. Siatkarze Politechniki wygrywają mecz za meczem, a miedziowi zdążyli pokonać faworyzowaną ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle, której w tym sezonie nie wiedzie się, póki co, za dobrze. Po serii zwycięstw w roli faworytów przed tym pojedynkiem stawiano jednak Politechnikę. Zawodnicy z Warszawy stanęli na wysokości zadania i pokonali swoich rywali 3:1.

Gospodarze swoją przewagę w pierwszym secie zaczęli budować od pierwszej przerwy technicznej. Wysoką formę potwierdził Michał Filip, z którym nie umiał poradzić sobie ani doświadczony Łukasz Kadziewicz, ani Jeroen Trommel. Inżynierom w tej partii nie leżał jednak serwis, co było główną przyczyną remisu 18:18. Chwilę trwała walka punkt za punkt, ale wtedy znów przypomniał o sobie Filip. Jego skuteczna gra pozwoliła gospodarzom na zwycięstwo 25:21.

Druga odsłona miała niemalże bliźniaczy przebieg. Najpierw wyrównana walka, a następnie kilka udanych zagrań gospodarzy, którzy odskoczyli na dwa oczka (16:14). Po obu stronach siatki zawodnicy mieli problemy z wstrzeleniem się w zagrywkę. Niedyspozycja w tym elemencie nie przeszkodziła jednak stołecznym siatkarzom w wygraniu partii. Końcówka należała do Jakuba Radomskiego, a ostatni punkt w secie zdobył rozgrywający Piotr Lipiński, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki.

Dopiero w trzecim secie doszło do odwrócenia ról. Na siatce dobrze spisywał się Kadziewcz i to głównie dzięki niemu goście objęli prowadzenie 8:4. Dobra gra przeciwników wybiła z rytmu podopiecznych Bednaruka, którzy zaczęli popełniać błąd za błędem. Efektem tego, a także dobrej gry Ivana Borovnjaka, było aż osiem punktów przewagi ekipy z Lubina. Taka zaliczka spokojnie wystarczyła przyjezdnym do rozstrzygnięcia tej partii na swoją korzyść, choć zdołali ją zakończyć dopiero przy czwartej piłce setowej.

Przegrany set podrażnił gospodarzy. Do ataku rzucili się Michał Filip i Aleksander Śliwka, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 8:2. W środkowej fazie seta dołożyli jeszcze punkt do swojej przewagi. Miedziowi próbowali gonić wynik, ale nie potrafili odwrócić losów spotkania. Gospodarze cały czas byli na wznoszącej, skuteczni byli Filip i Radomski, z kolei przyjezdni cały czas się mylili. W efekcie to Inżynierowie cieszyli się ze zwycięstwa 25:15 i 3:1 w całym meczu.

MVP meczu: Piotr Lipiński

AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin 3:1
(25:21, 25:20, 17:25, 25:15)

Skład Politechniki: Radomski, Lipiński, Świrydowicz, Filip, Śliwka, Sacharewicz, Olenderek (libero) oraz Lemański, Bieńkowski i Gregorowicz