Polskie linie lotnicze LOT wprowadzą bezpośrednie połączenia lotnicze między Warszawą i Tokio. Jest to ukoronowaniem 35-letnich zabiegów LOT-u o ustanowienie połączenia ze stolicą Japonii.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Japoński Urząd Lotnictwa Cywilnego zezwolił Polskim Liniom Lotniczym na rozpoczęcie połączenia między Warszawą i międzynarodowym lotniskiem Narita koło Tokio po planowanym w marcu zakończeniu budowy nowych pasów startowych i pasów do lądowania. LOT planuje rozpocząć 3 połączenia lotnicze między Warszawą i Tokio najwcześniej za 2 lata. Połączenie będą obsługiwały najnowocześniejsze samoloty na świecie, czyli Boeingi 787 zwane "Dreamlinerami".

Przed rozpoczęciem połączenia Polska musi wynegocjować jeszcze umowę o warunkach przelotu nad terytorium Rosji. Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot mają od lat codzienne loty do Tokio, a Polska będzie pierwszym krajem z byłego obozu komunistycznego w Europie Środkowej, który ropocznie bezpośrednie połączenie lotnicze ze stolicą Japonii.

Do tej pory Lot miał w Japonii pozwolenie jedynie na ropoczęcie połączenia lotniczego z międzynarodowym lotniskiem Kansai koło Osaki.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!