Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po raz czwarty będziemy mieli szansę zmienić Warszawę. W nasze ręce trafi 60 mln złotych

AP
Po raz czwarty będziemy mieli szansę zmienić Warszawę. W nasze ręce trafi 60 mln złotych
Po raz czwarty będziemy mieli szansę zmienić Warszawę. W nasze ręce trafi 60 mln złotych Ewelina Wójcik
Budżet partycypacyjny 2018 rusza już 6 października. Mieszkańcy Warszawy znów będą mieli szansę, aby zmienić miasto. Do dyspozycji będzie aż 60 milionów złotych.

W ramach budżetu partycypacyjnego każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić swój projekt, a także dyskutować o pomysłach innych osób. Z kolei w czerwcu 2017 roku odbędzie się głosowanie na projekty, które przejdą weryfikację urzędników. W tej edycji do rozdysponowania będzie aż 60 milionów złotych!

Budżet partycypacyjny 2018 rusza już 6 października. Tego dnia we wszystkich dzielnicach o godz. 17:30 rozpoczną się spotkania, na których zostaną przedstawione zasady nowej edycji, plany i priorytety rozwojowe dla każdej dzielnicy. Dodatkowo chętni mieszkańcy będą mogli wziąć udział w naborze do dzielnicowych zespołów ds. budżetu partycypacyjnego. TUTAJ znajdziecie pełną listę miejsc, w których 6 października odbędą się spotkania.

W nowej edycji budżetu doszło do siedmiu istotnych zmian. Przede wszystkim wydłużony został etap głosowania, aby mieszkańcy mieli więcej czasu na zaznajomienie się z projektami i ocenienie, które są najbardziej potrzebne. Wprowadzona została także definicja ogólnodostępności - każdy zespół ds. budżetu partycypacyjnego, uwzględni rekomendacje Rady ds. budżetu partycypacyjnego, którą ustali do 23 listopada 2016. Na podstawie tej definicji weryfikowana będzie ogólnodostępność projektów.

Nie będzie już konieczności wpisywania numeru PESEL na listach poparcia projektu. Zmianą jest też włączenie do etapu weryfikacji etapu dyskusji - przed spotkaniami dyskusyjnymi pracownicy urzędu wstępnie weryfikują projekty i na spotkaniach przekazują informacje o proponowanych zmianach w omawianych projektach.

Ważną zmianą jest także konieczność zachowania oryginału listu poparcia. Będzie to dotyczyć każdego projektu w przypadku składania projektu elektronicznie do dnia ogłoszenia wyników głosowania. Inna będzie również formuła odwołania od wyników weryfikacji: autor projektu lub jego przedstawiciel prezentuje wniosek o ponowną weryfikację na posiedzeniu Zespołu. Dodatkowo w tym spotkaniu będzie uczestniczył także pracownik, który przeprowadzał weryfikacje szczegółową oraz członek Zarządu Dzielnicy.

Zmianie uległ również próg procentowy w trakcie głosowania - projekt będzie musiał uzyskać przynajmniej 10% głosów ważnych oddanych w danym obszarze terytorialnym. Nawet jeżeli pozostaną środki finansowe, które pozwoliłyby na jego realizację.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto