1 września br. rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Już po raz czwarty nauczyciele klas 0-3 szkół podstawowych mogą zakładać w swoich klasach Kluby Śniadanie Daje Moc, a w dniu 7 listopada zorganizować wspólne śniadanie dla uczniów w klasie. W ubiegłym roku doprogramu przyłączyło się 5150 szkół.Organizatorem programu jest koalicja: Partnerstwo dla Zdrowia.

Jak pokazują wyniki badania1 , przeprowadzonego przez Partnerstwo dla Zdrowia, motywacją do wzięcia udziału w programie jest przekonanie o potrzebie i konieczności dostarczania dzieciom wiedzy z zakresu zdrowego żywienia. Pedagodzy uczestniczący w projekcie są zadowoleni zarówno z zawartości merytorycznej programu jak i jego przydatności w ich rozwoju zawodowym. Nauczyciele klas 0-3 szkół podstawowych oceniają program niezmiennie bardzo wysoko. Średnia ocena to 5.2 (w skali ocen szkolnych).

Tak jak dotychczas formuła programu polega na zakładaniu w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc, w których nauczyciel prowadzilekcje edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka. Ponadto wychowawcy i rodzice będą mogli obchodzić najważniejszy dzień w projekcie – Dzień Śniadanie Daje Moc. Jak co roku najmłodsi wspierani przez dorosłych przygotują i zjedzą wspólne śniadanie w klasie.W tym roku wsparciem i inspiracją dla nauczycieli są nowe scenariusze zajęć edukacyjnych. Zostały one przygotowane przez wykwalifikowanego metodyka. Scenariusze są dopasowane do wybranych zajęć lekcyjnych: język polski, matematyka, plastyka i wychowanie fizyczne. Materiały dydaktyczne bazują na 12 zasadach zdrowego odżywiania, opracowanych na potrzeby programu przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.Więcej informacji na: www.sniadaniedajemoc.pl.

-------------
1. Badanie czerwiec 2014Millward Brown dla Partnerstwa dla Zdrowia; badanie wśród nauczycieli, program „Śniadanie Daje Moc”.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!