Z dworca Stadion na Okęcie dojedziemy w ok. pół godziny. Na dworzec Lotnisko Chopina kursują SKM-ki i składy Kolei Mazowieckich.

Nie podawaj adresu strony UEFA, bo zajmie się tobą sąd


"Witamy w Warszawie. Pociąg w kierunku Sulejówka Miłosnej. Do Strefy Kibica – wysiądź na przystanku Warszawa Śródmieście. Do Stadionu Narodowego – wysiądź na przystanku Warszawa Stadion"
– to w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na przystanku kolejowym Warszawa Lotnisko Chopina usłyszą kibice. I to w czterech językach. Obok polskiej i angielskiej wersji, komunikaty będą czytane także po rosyjsku i grecku.

1 czerwca prawa strona Warszawy oraz centrum zyskały połączenie kolejowe z lotniskiem. Linie S2 i S3 są obsługiwane przez Szybką Kolej Miejską.

Na Lotnisko docierają też składy Kolei Mazowieckich. Tam będą obowiązywały bilety zgodne z taryfą przewoźnika.

Linia S2 dłuższa


Linia S2 SKM (wcześniej trasa Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna) kursuje na odcinku: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA. Pociągi pokonują całą trasę w około 50 minut. Z lotniska do centrum Warszawy można dostać się w 25 minut.

Nowa linia S3


1 czerwca została także uruchomiona nowa linia S3 Szybkiej Kolei Miejskiej, która kursuje na trasie: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI. Kurs na całej trasie zajmuje niecałą godzinę.
Wybrane pociągi linii S3 jadą przez stację Warszawa Śródmieście i zatrzymują się na przystankach kolejowych WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI. Pociągi jadą całą trasę w około 55 minut.

Rozkład jazdy pociągów na Lotnisko


W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego pociągi w kierunku Lotniska Chopina oraz centrum odjeżdżają co 10-12 minut. Część kursów jest realizowana przez stację Warszawa Śródmieście, a część przez Warszawę Centralną.

Poza godzinami szczytu pociągi będą uruchamiane średnio co 15 minut. Jednak podczas turnieju Euro 2012 wieczorne kursy będą częstsze.
rozkład jazdy - większa wersja »


Jakie bilety?


W pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej obowiązują bilety Zarządu Transportu Miejskiego, z podziałem na dwie strefy.

Strefa druga dla linii SKM S2 jest ograniczona przystankami Wola Grzybowska – Sulejówek Miłosna, a dla linii SKM S3 stacjami Warszawa Choszczówka – Legionowo Piaski.

Wszyscy pasażerowie, którzy w dniach 1-3 czerwca zdecydują się na podróż SKM liniami S2 i S3 będą mieli możliwość zakupu okolicznościowego biletu jednorazowego pojazdowego (normalny i ulgowy, na 1 strefę, lub na 1 i 2 strefę – ceny według aktualnej taryfy ZTM) z wizerunkiem Elfa i startującego samolotu. „Odlotowe” bilety będą dostępne u kierowników pociągów.

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

regularny pasazer (gość)

Jezeli Polacy nie moga polapac sie z rozkladem jazdy z Lotniska Chopina to co maja robic obcokrajowcy? Wstyd!

Fab (gość)

To jak z tym rozkładem ?. Klikam "rozkład jazdy - większa wersja »"

Niestety jedyne co otrzymuję to :

404 Not Found
nginx/0.7.67

Brak jednej z najbardziej podstawowych informacji :(

twal (gość)

MODLIN. TRANSLUD jeździ tylko do 18.40 . Mój spóźniony samolot wylądował później. Jechałem autobusem SKM do stacji Modlin. Koszt 12 zł. do W-wy. Ponadto bilet jest ważny na komunikację miejską do godziny czasu. To najlepsze połączenie LOTNISKO MODLIN - WARSZAWA. Autobusy SKM-u jeżdżą bardzo często.

Marcin (gość)

dojazd na lotnisko w MODLINIE. Jest firma która od lat jeżdzi w tamtym kierunku. Z Warszawy dojżdża się przystanku Modlin Twierdza tam jest przesiadka do busu który jedzie na lotnisko - KOSZT 8 PLN.
Firma nazywa się TRANSLUD

wkurzony podrozny (gość)

modlin. OK cacy cacy wszyscy zachlystuja sie tym kawalkiem kolejki po Warszawie a co z tym Modlinem????Na okecie jezdzie od kilku lat komunikacja miejska bez najmniejszego problemu ,wiec nie rozumiem skad ta euforia po zbudowaniu kilku kilometrow torow? .A do Modlina wynajmij sobie taksowke albo autobus Ryanair za jedyne 33 pln, drozej niz w Londynie Sprobojcie znalezc wiarygodna informacje w necie o polaczeniach z Modlina lotnisko .Zycze powodzenia

podróżny (gość)

rozkład jazdy. Przykro, ale nadal nie można pobrać rozkładu jazdy pociągów na/z lotnisko/a

Obyty (gość)

Plama. Nigdzie nie można pobrać rozkładu pociągów na lotnisko...
Czyżby tajemnica państwowa?