Warszawskie cwaniaczki, przekupki sprzedające przeróżne drobiazgi, gazeciarze... 27 września na ul. Chłodnej będzie można poczuć klimat przedwojennej Warszawy! Już po raz kolejny odbędzie się tam największa plenerowa impreza na Woli, czyli tradycyjny Kercelak.

Na jeden dzień ul. Chłodna zmieni się w gwarne, przedwojenne targowisko. Uczestnicy wolskiego jarmarku cofną się w czasie o kilkadziesiąt lat i spotkają mieszkańców dawnej Warszawy. Nie zabraknie rozkrzyczanych przekupek, cwaniaczków grających w trzy karty, dam przechadzających się z parasolkami, pucybutów i gazeciarzy.

- Jak to na Kercelaku, będzie można zaopatrzyć się w towar rozmaity czyli nabyć drogą kupna czego dusza zapragnie. Na dzieci czekać będzie strefa warsztatów plastycznych, gdzie będą mogły wykonać i zabrać na pamiątkę artystyczne dzieła z papieru – zapowiadają organizatorzy z Urzędu Dzielnicy. Przy jarmarku handlowym działać będzie również miasteczko zdrowia, w którym chętni będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Poczuj klimat przedwojennej Warszawy na Karcelaku!


Plenerowa zabawa rozpocznie się już o godz. 11 na zrewitalizowanym deptaku na ul. Chłodnej. Podobnie jak w ubiegłych latach o odpowiedni klimat Kercelaka zadba grupa Teatralna Warszawiaki. Oprócz zrobienia zakupów odwiedzający wolski jarmark będą mogli odpocząć przy kawie w plenerowych kawiarenkach i spróbować warszawskich smakołyków na licznych straganach gastronomicznych.

Czytaj także: Wolskie potańcówki wracają do Parku Szymańskiego. Przywitaj jesień tanecznym krokiem!

Od godz. 15 na warszawiaków czekać będą kolejne atrakcje, tym razem na wolskiej scenie. W roli prowadzącego i wodzireja wystąpi mieszkający na Woli aktor, Piotr Pęgowski. Od godz. 15 do 19 do wspólnej zabawy zachęcać będzie zespół Las Vegas Band. O godz. 19.15 na scenie pojawi się Alosza Awdiejew, a godzinę później o dobry humor warszawiaków zadba kabaret Nowaki. Gwiazdą tegorocznego Kercelaka będzie zaś Zbigniew Wodecki, który wystąpi o godz. 21.15.

Wstęp na wszystkie występy jest wolny.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!