Podium Mospinek i Marszałkowskiej

Dariusz Kuczmera
Justyna Mospinek
Dwie nasze łuczniczki zajęły miejsca na podium 73. mistrzostw Polski, które odbyły się w Krakowie. Zdobywczyni Pucharu Świata i nasza olimpijka Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz) wywalczyła srebrny medal, a Ewelina Marszałkowska (Społem Łódź) - brązowy. Ewelina to także wychowanka trenera Wojciecha Szymańskiego z Piątki Zgierz.

W finale Justyna Mospinek przegrała z Kariną Lipiarską (Kmita Zabierzów) 103:109. W pojedynku o brąz Ewelina Marszałkowska pokonała natomiast olimpijkę z Pekinu Iwonę Marcinkiewicz (Drukarz Warszawa) 101:98.

W półfinałach Karina Lipiarska zwyciężyła Ewelinę Marszałkowską 106:100, a Iwona Marcinkiewicz uległa Justynie Mospinek 101:103. Była szansa na nasz finał.

W finale rywalizacji drużynowej Łucznik Żywiec pokonał Piątkę Zgierz 206:200.

Wśród mężczyzn złoto wywalczył Piotr Piątek (Łucznik Żywiec), a piąte miejsce zajął Jacek Dobrzyński (Społem Łódź).