Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podwójna nagroda dla RCGW SA

Redakcja
Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej SA w Tychach zostało uhonorowane certyfikatem Przedsiębiorstwo Przyszłości.

Wręczenie nagród odbyło się 12 marca 2014 roku w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas uroczystości podsumowującej I edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Firm i Innych Jednostek Organizacyjnych Prowadzących Działalność Gospodarczą "Przedsiębiorstwo Przyszłości" zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Dodatkowo organizatorzy doceniając rozmach i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów biznesowych, przyznali Prezesowi Zbigniewowi Gieleciakowi nagrodę Menadżer Sukcesu dla osób zarządzających, które wykazują się szczególnym, osobistym zaangażowaniem w rozwój innowacyjnej gospodarki oraz kapitału ludzkiego w kierowanym przez siebie przedsiębiorstwie.

Zgodnie z ideą konkursu nadawanie certyfikatów i znaków jakości "Przedsiębiorstwo Przyszłości" służy identyfikowaniu i wyróżnianiu na rynku tych firm, które opierają swoje modele biznesowe na inwestowaniu w wiedzę i zarządzaniu kapitałem intelektualnym, wykazują troskę o rozwój zasobów ludzkich oraz z powodzeniem realizują ideę społecznej odpowiedzialności biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz nauki, edukacji i kultury.

Kapituła konkursu doceniła, iż Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-ściekowej S.A. jako prekursor nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań technicznych i technologicznych prowadzi działania ukierunkowane na ciągłe doskonalenie realizowanych procesów poprzez ich optymalizacje oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań takich jak: Efektywne i autorskie rozwiązania w zakresie stosowania odpadów i substratów stosowanych do wytwarzania biogazu w procesie fermentacji osadów ściekowych. Jednym z aspektów wyróżniających Spółkę na tle konkurencji jest skala i rozmach z jakim Spółka realizuje to zadanie, będąc w tym obszarze niekwestionowanym liderem na polskim rynku.

Zoptymalizowany proces wytwarzania odnawialnej energii cieplnej i elektrycznej. Obecnie średniomiesięczna produkcja energii odnawialnej przekroczyła poziom 160% liczony w stosunku do zużycia energii na Oczyszczani Ścieków. Jest to najlepszy bilans wykorzystania energii dla przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego w Polsce i jak możemy przypuszczać, jeden z najlepszych wyników w Europie.

- Stawiamy na innowacje oraz efektyność, dzięki czemu nasza oczyszczalnia należy dziś do najnowocześniejszych obiektów w Polsce - podkreśla prezes Zbigniew Gieleciak.

Bardzo ważnym aspektem w działalności firm stała się konieczność identyfikacji oraz eliminacji źródeł strat związanych z wykorzystywaniem energii. Z tego powodu koniecznym stało się opracowanie umożliwiających realizację tych działań w sposób zaplanowany i systematyczny.. Jednym z najlepszych rozwiązań w tym zakresie jest norma ISO 50001: 2011 "System zarządzania energią" określająca wymagania w obszarze zarządzania energią, których spełnienie nie tylko usprawnia funkcjonowanie firmy pod względem organizacyjnym, ale przynosi również RCGW S. A. wymierne korzyści finansowe. Obecnie RCGW S. A. jest jedyną Spółką komunalną w Polsce, która posiada wdrożony i certyfikowany system zarządzania energią wg normy ISO 50001.

RCGW S.A. łącząc w swojej działalności ofensywną strategię innowacyjną z działaniami zapewniającymi zatrudnionym nowoczesne środowisko pracownicze, którego elementami jest funkcjonujący od 2 lat system ocen pracowniczych czy też szeroki wachlarz propozycji socjalnych dla pracowników, stanowi wizytówkę w branży wodno-kanalizacyjnej w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Szczególne uznanie wzbudziły działania podejmowane przez Zarząd Spółki mające na celu tworzenie kultury organizacji, która opiera się na pozytywnych wzorcach etycznych oraz promuje wartości mające korzystny wpływ na standardy zachowań i właściwe relacje budowane przez Spółkę z jej interesariuszami. Cel ten RCGW S.A. osiąga między innymi poprzez wdrażanie działań z zakresu społecznej odpowiedzialności realizowane w oparciu o wytyczne normy ISO 26000 oraz normy SA 8000, działalność prospołeczną i edukacyjną realizowaną z uwzględnieniem potrzeb społeczności lokalnej, pracowników firmy i jej Klientów.

Uwagi recenzentów w konkursie nie umknęła również działalność Spółki w zakresie realizowanych badań naukowych. Opracowanie i realizację autorskich projektów badawczych umożliwiło utworzenie stanowisk doświadczalnych, które pozwolił odwzorować w mikroskali prowadzone procesy technologiczne. Badania są realizowane przy współudziale znanych i renomowanych partnerów, do grona których możemy zaliczyć m.in. instytucje naukowe z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Częstochowy oraz Gliwic.

Działania te stawiają RCGW S.A. w roli zdecydowanego lidera w branży wodno-kanalizacyjnej w obszarze badań i rozwoju naukowego stanowiąc solidny fundament dla rozwoju kadry zarządzającej i pracowników Spółki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tychy.naszemiasto.pl Nasze Miasto