Pogrzeb Romualda Dębskiego. Wybitny ginekolog spoczął na Powązkach. Obok odbyła się manifestacja, interweniowała policja [ZDJĘCIA]

W piątek 4 stycznia odbył się pogrzeb Prof. Romualda Dębskiego, wybitnego ginekologa i położnika. Uroczystości miały miejsc w w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Spokojny przebieg ceremonii niestety zakłócili przedstawiciele Fundacji Pro - Prawo do Życia, którzy domagali się ekskomuniki profesora. Interweniowała policja.

Prof. Romuald Dębski był specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii, perinatologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Kierował Kliniką Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Jego oddział zwyciężył w tym roku w plebiscycie magazynu "Medical Tribune" Idealna Klinika na najlepszy oddział położniczy w Polsce.

Dębski był autorem lub współautorem ponad 100 publikacji, w tym książek, prac poglądowych i rozdziałów w podręcznikach z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej.

Prof. Romuald Dębski często zabierał głos w sprawach dot. aborcji. - Niewielu ludzi w Polsce jest w stanie wyjść na ulicę i powiedzieć "tak, w dramatycznych sytuacjach podejmuję dramatyczne decyzje". Ja, gdy staję w obronie praw pacjentki, jestem nazywany mordercą - mówił. Krytykował m.in. prof. Bogdana Chazana, który odmówił wykonania zabiegu. Sprzeciwiał się zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej.

Około kilometra od kościoła zgromadzili się przeciwnicy katolickiego charakteru uroczystości. Ich zdaniem ś.p. prof. Dębski był zwolennikiem aborcji. Za swojego życia profesor wielokrotnie podkreślał, że nie jest zwolennikiem aborcji na życzenie i sięgał po nią tylko w beznadziejnych sytuacjach.

20 najlepszych zdjęć porodów 2018. Kontrowersyjne i piękne zdjęcia porodów

 Źródło: birthphotographyimagecompetition.com

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

06.01.2019, 20:59

Ja mam nadzieję, że rzeźnik z Bielan będzię zbawiony i w czyśćcu, widząc prawdę, będzię się modlił za innych aborterów

06.01.2019, 00:34

Rzeźniku z Bielan spoczywaj w piekle.

05.01.2019, 21:56

To koniec tego narodu. Wstyd identyfikować się z prostakami, którzy nawet nie potrafią uszanować uroczystości pogrzebowych.

05.01.2019, 20:51

Po drugiej stronie Bóg go już rozliczył z tego co robił,co nie zmienia faktu że wielu księży to tchórze i mimo że ktoś nadaje się do ekskomuniki to kapłani nic nie robią. Nie rozumiem po co ktoś się pcha do kościoła rzymskokatolickiego jak mu życie zgodnie z prawami Boga nie pasuje, jest tak dużo innych religii na świecie do wyboru.

05.01.2019, 18:43

To juz koniec normalnisci w tym kraju

05.01.2019, 17:25

a ile wyskrobał?

05.01.2019, 14:50

Same anonimowe PiSowskie fanatyczne trolle... Jak się zakłóca pogrzeb jest się zwykłą świnią, a właściwie to szkoda tu świniom ubliżać... jest się TROLLEM...

05.01.2019, 14:30

Jak mordowali nienarodzonego dzieci to powinien być pochowany za płotem lub pod grusza

05.01.2019, 10:00

Co za debile tu piszą. Ktoś liczył aborcje i wie, że było 1000. Drugi wie, ze to rzeźnik. Wy jesteście psycholami.

05.01.2019, 08:42

Panie "ktosik", proszę nie nazywać tych oszołomów nazistami, ponieważ naziści prowadzili szerokie badania naukowe i programy eugeniczne. Z powodu potrzeby uzupełnienia strat ludności zabitej na wojnach, aborcja nie była dostępna na życzenie. Jednak w przypadku gdy płód był chory lub mało wartościowy, aborcja była wskazana a często nawet obowiązkowa. Ograniczenie puli słabszych genów w społeczeństwie powodowało stopniowy zanik chorób genetycznych.

Co ciekawe,w Islandii - w przeciwieństwie do Polski - są kontynuowane te działania, przez co w ostatnich latach udało się całkowicie wyeliminować chorobę Zespół Downa ze społeczeństwa.

05.01.2019, 04:19

Tym kato-nazistom z pro-prawo nie przeszkadza katolski Mengele - MOIRDERCA CHazan , KTÓRY zamordował 500 dzieci czy rzeźnik Piecha z PiS ZAMORDOWAŁ 1000 dzieci !!!

05.01.2019, 01:10

Pożegnali po prostu "rzeźnika z Bielan" tak jak na to zasługiwał

04.01.2019, 22:00

Jakim to trzeba być skurwielem, żeby jeszcze na pogrzebie manifestowac swoje racje. Wstyd i hańba.

04.01.2019, 19:58

Te osoby które zakłuciły pogrzeb profesora Debskiego powini byc bardzo srogo ukarani mam nadzieje ze prokuratura zajmie sie tym jesli w w Polsce jest jescze jakas SPRAWIEDLIWOSC

04.01.2019, 19:47

Wielka szkoda, że odszedł mądry człowiek który czynił dobro. Co za ciemnota nam się mnoży w Polsce. PiS i kier przeciwko aborcji - tylko krzyczeć i prawic miały potrafią a rodzice upośledzonych dzieci sami pozostają z problemem, czesto brakiem funduszy na leczenie, tkwią w beznadziejnej sytuacji i ubustwie. Z czego i jak ma żyć samotna matka z uposledzonym dzieckiem? Czy Kościół pomaga takim rodzicom?

04.01.2019, 17:58

Wspaniały człowiek.

04.01.2019, 17:21

Wielka szkoda,wielki żal,wspaniały mądry człowiek odszedł,szczere kondolencje dla rodziny.

04.01.2019, 16:32

Do czego doprowadził JK w naszym kraju. Nawet spokojnie nie można pochować człowieka, który na pewno bardziej zasłużył się niż on. BRAK SŁÓW.

04.01.2019, 16:00

Powinni pozamykać tych wszystkich manifestujących, nawet po śmierci Człowiekowi nie dają spokoju.

04.01.2019, 15:51

nie "katolskie". Jestem katoliczką i nie popieram takiego postępowania i wypraszam sobie identyfikację z tymi ludźmi, którym bliżej do biblijnych faryzeuszy niż do chrześcijan.

04.01.2019, 15:39

To wynaturzone gnojarstwo

04.01.2019, 15:33

Wstyd, takie bydło to tylko w Polsce. Rzygać się chce. Banda pisowskich nieudaczników nawet umarłym nie da odejść w spokoju.

04.01.2019, 15:11

Te katolskie sqrvisyny nie potrafią uszanować niczego i nikgo! Nawet na splunięcie nie zasługuje ta hołota!!!

04.01.2019, 15:06

Żal, ogromny żal Panie Profesorze, pozostawił Pan ogromne rzesze kobiet, które są Panu bardzo wdzięczne. Nie zapomnimy Pana, wieczny odpoczynek.

04.01.2019, 15:05

Pro-psychopaci. Dbajcie o narodzone już , a chore, skoro tacy jesteście prolajfowi.