Pokój na lato to letni pawilon kulturalno-rekreacyjny stojący na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Choć znajduje się on nieopodal centrum miasta, w otoczeniu wysokich, szklanych wieżowców, jest miejscem otoczonym przez drzewa, chętnie odwiedzanym przez warszawiaków, w którym można się zrelaksować, posłuchać koncertu lub... zostawić roślinę w pensjonacie. W tym roku sezon w Pokoju na lato ruszy w Noc Muzeów, czyli 20 maja.

Pokój na lato na stałe zagościł na letniej, kulturalno-rekreacyjnej mapie Warszawy. Miejsce znajdujące się na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego co roku przyciąga tłumy mieszkańców stolicy spragnionych odpoczynku wśród zieleni przy dźwiękach muzyki najrozmaitszych artystów. W tym roku Pokój na lato będziemy mogli odwiedzić już podczas Nocy Muzeów, czyli 20 maja.

Co zaplanowano na otwarcie sezonu? Przede wszystkim koncerty czterech młodych artystów: Krzysztofa Zalewskiego, Natalii Grosiak, Misi Furtak i L.U.C-a. Towarzyszyć im będzie zespół Przemka Borowieckiego, chór The Voices i kwartet smyczkowy Grott String Quartet. Wystąpią oni w ramach projektu "nowOsiecka". - Koncert pod tym tytułem odbył się tylko jeden raz, w listopadzie ubiegłego roku w katowickiej Sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, wzbudzając ogromne zainteresowanie odbiorców z całego kraju. Kilkunastu artystów zaprezentowało blisko dwutysięcznej publiczności własne interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej - dowiadujemy się z opisu wydarzenia.

Twórcom Pokoju na lato udało się zorganizować go ponownie i 20 maja będziemy mieli okazję usłyszeć piosenki Osieckiej w zupełnie nowych aranżacjach, odważnych, utrzymanych w ulubionych konwencjach muzycznych występujących artystów. - Hip-hopowy „Rajski deser”, pełny ekspresji „Chwalmy Pana”, nastrojowy „Zabaw się w mój świat”, instrumentalny medley utworów Agnieszki Osieckiej to tylko kilka pozycji z tego wyjątkowego koncertu! - zapewniają organizatorzy.

Po koncercie imprezę przejmie DJ Kozak.

Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

A co czeka nas podczas reszty sezonu w Pokoju na lato? Na pewno możemy spodziewać się kolejnych koncertów, a jednym z nich będzie występ Korteza zaplanowany na 27 maja. Poza tym na skarpie znów ruszy pensjonat dla roślin, w którym będziecie mogli zostawić swoje roślinki np. przed wyjazdem na wakacje.

Więcej o hotelu dla roślin przeczytasz tutaj: Hotele dla roślin, czyli kwiaty, drzewka i krzewy wyjeżdżają na zasłużone wakacje

Poza tym w planach jest także cykl warsztatów ogrodniczych "Miejski ogródek". Cykl poprowadzi Roberta Czarnecka - zapalona ogrodniczka, znawca uprawy roślin ogrodowych i doniczkowych, ziół oraz kwiatów. Tworzy własne ekologiczne i w pełni naturalne odmiany warzyw. Pierwsze zajęcia zostaną poświęcone uprawie pomidorów. - Zapraszamy na warsztaty, na których dowiecie się, jak z sukcesem uprawiać pomidory w donicy, na balkonie lub parapecie, jak wykonać własnoręcznie krzyżówkę i stworzyć własną odmianę, oraz paru ciekawostek o różnicach między odmianami. Nauczycie się wykonywać samodzielnie ekologiczne opryski pomagające w uprawie! - piszą organizatorzy.

Warsztaty zawsze będą darmowe, ale obowiązuje rejestracja (TUTAJ).

Terminy warsztatów
Warsztaty odbędą się w dniach:
27.05.2017r., (sobota), godz. 11:00, czas trwania ok. 1,5 godziny - "Warszawskie pomidory, czyli uprawa pomidorów w mieście + ekologiczne opryski DIY"
14.06.2017r., (środa), godz. 18:00, czas trwania ok. 1,5 godziny - PARAPET W MCHU – kule Kokedama
08.07.2017r., (sobota), godz. 11:00, czas trwania ok. 1,5 godziny - WARZYWNY PARAPET– jak to zrobić?
05.08.2017r., (sobota), godz. 11:00, czas trwania ok. 1,5 godziny - PARAPETOWY OGRÓD ZIOŁOWY – pozwól sobie odkryć zielarską pasję!
16.08.2017r., (środa), godz. 18:00, czas trwania ok. 1,5 godziny - ZIELONE LATARENKI - mini kompozycje roślinne

Na każde z wydarzeń obowiązuje odrębna rejestracja.

Pokój na lato będzie też miejscem, w którym będziecie mogli pozbyć się niepotrzebnych już rzeczy lub znaleźć coś nowego do mieszkania. 8 lipca odbędzie się tam Wyprzedaż Garażowa, na której znajdziecie ubrania, płyty winylowe, rękodzieło, rzeczy używane, książki i inne tego typu przedmioty. Początek garażówki o godz. 13:00.


Zobaczcie też: Nocny Market w Warszawie na Dworcu Głównym. Tak wygląda nowe miejsce z jedzeniem i muzyką

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!