Polska reprezentacja wystąpi w dyscyplinach sportowych takich jak biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo szybkie, short-track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, ski cross, kombinacja norweska, saneczkarstwo i snowboard
Zimowa Olimpiada w Soczi 2014. Program Igrzysk Olimpijskich w Rosji
Kadra Polaków na zimową olimpiadę w Soczi
Biathlon
Rafał Lepel, Krystyna Pałka, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Paulina Bobak - AZS AWF Katowice, Magdalena Gwizdoń - BLKS Żywiec , Łukasz Szczurek, Krzysztof Pływaczyk - BKS WP-Kościelisko, Łukasz Słonina - AZS AWF Wrocław, Grzegorz Guzik - Żywiec
Bobsleje
Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara i Daniel Zalewski - AZS AWF Katowice oraz rezerwowy – Michał Kasperowicz - AZS AWF Katowice
Łyżwiarstwo szybkie
Luiza Złotkowska - LKS Poroniec Poronin, Natalia Czerwonka - Cuprum Lublin, Katarzyna Woźniak - WTŁ Stegny Warszawa, Katarzyna Bachleda-Curuś, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Artur Waś, Sebastian Druszkiewicz i Artur Nogal - LKS Poroniec Poronin, Zbigniew Bródka - UKS Błyskawica Domaniewice
Short-track
Patrycja Maliszewska - Juvenia Białystok
Skoki narciarskie
Kamil Stoch, Jan Ziobro - WKS Zakopane, Maciej Kot - AZS Zakopane, Piotr Żyła - KS Wisła Ustronianka, Dawid Kubacki - TS Wisła Zakopane
Justyna Kowalczyk bieg narciarski na 10 km w Soczi [transmisja online, TVP2] 13.02.2014
Biegi narciarskie
Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska - AZS AWF Katowice, Paulina Maciuszek, Maciej Kreczmer, Jan Antolec - LKS Poroniec Poronin, Agnieszka Szymańczak, Paweł Klisz - LKS Klimczok Bystra, Sylwia Jaśkowiec - LKS Hilltop Osieczany Wiśniowa, Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce, Sebastian Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka
Narciarstwo alpejskie
Karolina Chrapek - AZS AWF Katowice, Maryna Gąsienica-Daniel - MUKS Śmig Zakopane, Aleksandra Kluś-Zamiedzowy - LKS Poroniec Poronin, Maciej Bydliński - AZS AWF Katowice, Michał Jasiczek - SNA SKI-team Zakopane, Mateusz Garniewicz - Malta Ski Poznań
Ski cross
Karolina Riemen-Żerebecka - AZS AWF Katowice
Kombinacja norweska
Adam Cieślar - KS Wisła Ustronianka
Saneczkarstwo
Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn - UKS Nowiny Wielkie, Maciej Kurowski, Patryk Poręba i Karol Mikrut - AZS AWF Katowice
Snowboard
Karolina Sztokfisz - AZS Zakopane, Aleksandra Król - KSF2 Dawidek Team, Michał Ligocki, Mateusz Ligocki i Maciej Jodko - AZS AWF Katowice, Joanna Zając - KS SKI Test Kraków
Ceremonia otwarcia zimowej olimpiady w Soczi 2014 [program, transmisja]
Termionarz startów Polaków w Soczi
8 lutego
11.00 biegi narciarskie, bieg łączony 2x7,5 km (tech. klasyczna i łyżwowa, K)
12.30 łyżwiarstwo szybkie, 5000 m (M)
15.30 biathlon, 10 km sprint (M)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 1./2. ślizg (M)
17.30 skoki narciarskie, średnia skocznia (M)
9 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, zjazd (M)
11.00 biegi narciarskie, bieg łączony 2x15 km (tech. klasyczna i łyżwowa, M)
12.30 łyżwiarstwo szybkie, 3000 m (K)
15.30 biathlon, 7,5 km sprint (K)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 3./4. ślizg (M)
18.30 skoki narciarskie, średnia skocznia (M)
10 lutego
narciarstwo alpejskie, super kombinacja (K)
08.00 zjazd
12.00 slalom
14.00 łyżwiarstwo szybkie, 500 m (M)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 1./2. ślizg (K)
16.00 biathlon, 12,5 km na dochodzenie (M)
11 lutego
11.00 snowboard, halfpipe (M)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 3./4. ślizg (K)
16.00 biathlon, 10 km na dochodzenie (K)
13.00 biegi narciarskie, sprint (tech. dowolną K, M)
18.30 snowboard, halfpipe (M) - finał
12 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, zjazd (K)
kombinacja norweska, średnia skocznia/bieg 10 km
10.30 skoki
13.30 bieg
11.00 snowboard, halfpipe (K) - kwalifikacje
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1000 m (M)
15.15 saneczkarstwo, dwójki - 1./2. ślizg (M)
18.30 snowboard, halfpipe (K) - finał
13 lutego
11.00 biegi narciarskie, 10 km (tech. klasyczna, K)
15.00 biathlon, 20 km (M)
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1000 m (K)
17.15 saneczkarstwo, sztafeta mieszana (K i M)
14 lutego
narciarstwo alpejskie, super kombinacja (M)
08.00 zjazd
12.30 slalom
15.00 biathlon, 15 km (K)
11.00 biegi narciarskie, 15 km (tech. klasyczna, M)
18.30 skoki narciarskie, duża skocznia (M) - kwalifikacje
15 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, supergigant (K)
11.00 biegi narciarskie, sztafeta 4x5 km (K)
11.00 short track, 1500 m (K)
14.30 łyżwiarstwo szybkie, 1500 m (M)
18.30 skoki narciarskie, duża skocznia (M)
16 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, supergigant (M)
11.00 biegi narciarskie, sztafeta 4x10 km (M)
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1500 m (K)
16.00 biathlon, 15 km ze startu wspólnego (M)
17.15 bobsleje, dwójki - 1./2. ślizg (M)
08.00 snowboard cross (M) - kwalifikacje
10.30 snowboard cross (M) - finał
15.30 bobsleje, dwójki - 3./4. ślizg (M)
16.00 biathlon, 12,5 km ze startu wspólnego (K)
18.15 skoki narciarskie, drużynowo, duża skocznia (M)
18 lutego
narciarstwo alpejskie, slalom gigant (K)
08.00 1. przejazd
11.30 2. przejazd
10.30 short track, 1000 m (K) - eliminacje
kombinacja norweska, duża skocznia/bieg 10 km
10.30 skoki
13.00 bieg
19 lutego
06.15 snowboard, slalom gigant równoległy (K) - kwalifikacje
10.00 snowboard, slalom gigant równoległy (K) - finał
narciarstwo alpejskie, slalom gigant (M)
08.00 1. przejazd
11.30 2. przejazd
12.45 biegi narciarskie, sprint drużynowy (tech. klasyczna, K, M)
14.30 łyżwiarstwo szybkie, 5000 m (K)
15.30 biathlon, sztafeta mieszana 2x6 km (K) + 2x7,5 km (M)
21 lutego
08.45 narciarstwo dowolne, ski cross (K) - kwalifikacje
10.30 narciarstwo dowolne, ski cross (K) - finał
narciarstwo alpejskie, slalom (K)
13.45 1. przejazd
17.15 2. przejazd
14.30 łyżwiarstwo szybkie, wyścig drużynowy - kwalifikacje (K i M)
15.30 biathlon, sztafeta 4x6 km (K)
17.30 short track, 1000 m (K) - finał
22 lutego
06.15 snowboard, slalom równoległy (K) - kwalifikacje
10.15 snowboard, slalom równoległy (K) - finał
10.30 biegi narciarskie, 30 km ze startu wspólnego (tech. dowolna, K)
narciarstwo alpejskie, slalom (M)
13.45 1. przejazd
17.15 2. przejazd
14.30 łyżwiarstwo szybkie, wyścig drużynowy (K i M) - finał
15.30 biathlon, sztafeta 4x7,5 km (M)
17.30 bobsleje, czwórki - 1./2. ślizg (M)
23 lutego
08.00 biegi narciarskie, 50 km ze startu wspólnego (tech. dowolna, M)
10.30 bobsleje, czwórki - 3./4. ślizg (M)
Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?