Olimpiada w Soczi 2014
XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczęły się 7 lutego w rosyjskim Soczi i potrwają dwa tygodnie. Przez ten czas sportowcy z całego świata będą rywalizować ze sobą w 15 dyscyplinach i 98 konkurencjach.
Wśród nich jest 56 reprezentantów Polski, którzy powalczą o medale.
Polacy na Igrzyskach w Soczi
Skoki narciarskie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jan Ziobro, Maciej Kot i Dawid Kubacki.
Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Kubińska, Paulina Maciuszek, Agnieszka Szymańczak, Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer i Maciej Staręga.
Biathlon: Krystyna Pałka, Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Grzegorz Guzik, Rafał Lepel, Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Słonina i Łukasz Szczurek.
Kombinacja norweska: Adam Cieślar.
Łyżwiarstwo szybkie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański, Katarzyna Woźniak, Sebastian Druszkiewicz, Artur Nogal i Artur Waś.
Short Track: Patrycja Maliszewska.
Narciarstwo alpejskie: Maciej Bydliński, Karolina Chrapek, Maryna Gąsienica-Daniel, Aleksandra Kluś, Mateusz Garniewicz i Michał Jasiczek.
Narciarstwo dowolne: Karolina Riemen-Żerebecka.
Snowboard: Aleksandra Król, Karolina Sztokfisz, Maciej Jodko, Mateusz Ligocki i Michał Ligocki.
Saneczkarstwo: Maciej Kurowski, Joanna Wojtuściszyn, Ewa Kuls, Karol Mikrut i Patryk Poręba.
Bobsleje: Dawid Kupczyk, Marcin Niewiara, Paweł Mróz, Daniel Zalewski i Michał Kasperowicz jako rezerwowy.
Polacy nie będą startowali w curlingu, hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym i skeletonie.
Kiedy startują Polacy?
**8
lutego**
11.00 biegi narciarskie, bieg łączony 2x7,5 km (tech. klasyczna i łyżwowa, K)
12.30 łyżwiarstwo
szybkie, 5000 m (M)
15.30 biathlon, 10 km sprint (M)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 1./2. ślizg (M)
17.30 skoki narciarskie, średnia skocznia (M)
9 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, zjazd (M)
11.00 biegi narciarskie, bieg łączony 2x15 km (tech. klasyczna i łyżwowa, M)
12.30 łyżwiarstwo szybkie, 3000 m (K)
15.30 biathlon, 7,5 km sprint (K)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 3./4. ślizg (M)
18.30 skoki narciarskie, średnia skocznia (M)
10 lutego
narciarstwo alpejskie, super kombinacja (K)
08.00 zjazd
12.00 slalom
14.00 łyżwiarstwo szybkie, 500 m (M)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 1./2. ślizg (K)
16.00 biathlon, 12,5 km na dochodzenie (M)
11 lutego
11.00 snowboard, halfpipe (M)
15.30 saneczkarstwo, jedynki - 3./4. ślizg (K)
16.00 biathlon, 10 km na dochodzenie (K)
13.00 biegi narciarskie, sprint (tech. dowolną K, M)
18.30 snowboard, halfpipe (M) -
finał12 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, zjazd (K)
kombinacja norweska, średnia skocznia/bieg 10 km
10.30 skoki
13.30 bieg
11.00 snowboard, halfpipe (K) - kwalifikacje
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1000 m (M)
15.15 saneczkarstwo, dwójki - 1./2. ślizg (M)
18.30 snowboard, halfpipe (K) - finał
13 lutego
11.00 biegi narciarskie, 10 km (tech. klasyczna, K)
15.00 biathlon, 20 km (M)
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1000 m (K)
17.15 saneczkarstwo, sztafeta mieszana (K i M)
14 lutego
narciarstwo alpejskie, super kombinacja (M)
08.00 zjazd
12.30 slalom
15.00 biathlon, 15 km (K)
11.00 biegi narciarskie, 15 km (tech. klasyczna, M)
18.30 skoki narciarskie, duża skocznia (M) - kwalifikacje
15 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, supergigant (K)
11.00 biegi narciarskie, sztafeta 4x5 km (K)
11.00 short track, 1500 m (K)
14.30 łyżwiarstwo szybkie, 1500 m (M)
18.30 skoki narciarskie, duża skocznia (M)
16 lutego
08.00 narciarstwo alpejskie, supergigant (M)
11.00 biegi narciarskie, sztafeta 4x10 km (M)
15.00 łyżwiarstwo szybkie, 1500 m (K)
16.00 biathlon, 15 km ze startu wspólnego (M)
17.15 bobsleje, dwójki - 1./2. ślizg (M)
08.00 snowboard cross (M) -
kwalifikacje10.30 snowboard cross (M) - finał
15.30 bobsleje, dwójki - 3./4. ślizg (M)
16.00 biathlon, 12,5 km ze startu wspólnego (K)
18.15 skoki narciarskie, drużynowo, duża skocznia (M)
18 lutego
narciarstwo alpejskie, slalom gigant (K)
08.00 1. przejazd
11.30 2. przejazd
10.30 short track, 1000 m (K) - eliminacje
kombinacja norweska, duża skocznia/bieg 10 km
10.30 skoki
13.00 bieg
19 lutego
06.15 snowboard, slalom gigant równoległy (K) - kwalifikacje
10.00 snowboard, slalom gigant równoległy (K) - finał
narciarstwo alpejskie, slalom gigant (M)
08.00 1. przejazd
11.30 2. przejazd
12.45 biegi narciarskie, sprint drużynowy (tech. klasyczna, K, M)
14.30 łyżwiarstwo szybkie, 5000 m (K)
15.30 biathlon, sztafeta mieszana 2x6 km (K) + 2x7,5 km (M)
21 lutego
08.45 narciarstwo dowolne, ski cross (K) - kwalifikacje
10.30 narciarstwo dowolne, ski cross (K) - finał
narciarstwo alpejskie, slalom (K)
13.45 1. przejazd
17.15 2. przejazd
14.30 łyżwiarstwo szybkie, wyścig drużynowy - kwalifikacje (K i M)
15.30 biathlon, sztafeta 4x6 km (K)
17.30 short track, 1000 m (K) - finał
22 lutego
06.15 snowboard, slalom równoległy (K) - kwalifikacje
10.15 snowboard, slalom równoległy (K) - finał
10.30 biegi narciarskie, 30 km ze startu wspólnego (tech. dowolna, K)
narciarstwo alpejskie, slalom (M)
13.45 1. przejazd
17.15 2. przejazd
14.30 łyżwiarstwo szybkie, wyścig drużynowy (K i M) - finał
15.30 biathlon, sztafeta 4x7,5 km (M)
17.30 bobsleje, czwórki - 1./2. ślizg (M)
23 lutego
08.00 biegi narciarskie, 50 km ze startu wspólnego (tech. dowolna, M)
10.30 bobsleje, czwórki - 3./4. ślizg (M)
Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?