Poland Bike Marathon. Czas na wielki finał! Wawer po raz trzeci stanie się areną zmagań finałowych cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Ostatni, trzynasty etap wyścigu odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Poland Bike Marathon. Finałowe starcie na warszawskim Wawrze

Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów rozgrywanych pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.
- Wawer ma wyjątkowy kolarski klimat. Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to szlak MTB, który powstał z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz dzielnicy Wawer, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – mówi organizator Lotto Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.
Wajs nie ukrywa, że liczy na pasjonujący i pełen emocji koniec sezonu.
- Różnice w klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach nie są duże. Dlatego możemy spodziewać się wielu emocji zarówno na trasie, jak i podczas dekoracji - mówi.

Czytaj też: Biegi, Warszawa. Startuje cykl biegów przełajowych

Kolarze będą rywalizować na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Wawra w kolarstwie górskim). Na trasie FAN odbędą się również Mistrzostwa MTB Szkół Podstawowych dzielnicy Wawer oraz pokazowy przejazd tandemów (dorosły z dzieckiem). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Dodatkowo na dystansie 25 km zostaną rozegrane IV Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców oraz I Mistrzostwa MTB Pracowników Ochrony Zdrowia, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Start o godzinie 12.30 ze specjalnego, 8 sektora.

Czytaj też: Kwiatkowski w niedzielę powalczy o kolejne zwycięstwo. Wygraj jego koszulkę z autografem! KONKURS

Koniec tradycyjnie wieńczy dzieło. W Wawrze nastąpi oczywiście finałowa dekoracja uczestników Lotto Poland Bike Marathon 2014. Nagrody otrzymają najpierw najlepsi w poszczególnych kategoriach i dystansach etapu, ale to będzie przedsmak wielkiego nagradzania. Dekoracja klasyfikacji generalnej obejmie po sześć osób z każdej kategorii wiekowej na wszystkich dystansach. Na scenie pojawią się również po trzy najlepsze drużyny oraz rodziny. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody m.in. rowery górskie, kolarskie akcesoria, upominki pieniężne w postaci kart podarunkowych, puchary i medale.

Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!