Pole Mokotowskie połączone na nowo

gonzo19

Półtora roku po zamknięciu starej kładki dla pieszych przy Bibliotece Narodowej, Zarząd Dróg Miejskich oddał do użytku nową - dla pieszych i rowerzystów. Kosztowała sześć milionów złotych.

Kładkę otworzył we wtorek (10 lutego) tuż przed godziną 11. rzecznik ZDM Adam Sobieraj. Zrobił to na rowerze, ubrany w kask ochronny i firmową kamizelkę.

– Stara kładka została zamknięta półtora roku temu, a budowa nowej zaczęła się we wrześniu ubiegłego roku – wyjaśnił Adam Sobieraj.

Kładka prawie w całości została wykonana z betonu. Oprócz pieszych mogą z niej korzystać także rowerzyści i osoby na wózkach. Umożliwia to specjalny tor do jazdy oraz windy. Kładka posiada też oświetlenie nocne.

Otwarcie kładki oznacza, że już wkrótce zamknięte zostanie tymczasowe przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, które na czas budowy łączyło Pole Mokotowskie.

Budowa kładki kosztowała ponad sześć milionów złotych.
W całej Warszawie w gestii ZDM jest około 70 kładek.


Czytaj również:
Kładki nad Czerniakowską i Powsińską otwarte
Pola Mokotowskie oczami Kapuścińskiego
Bój o ochronę mostu przy ul. Kobiałki

Wideo

polecane: Flesz: Koniec świata jest blisko? Kilka już za nami...

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.01.2015, 20:27

.... Oczywiście zgadzam się z komentarzem monaco69. Zapewniam, że mój błąd nie był zamierzony. Dziękuję za informację. Pozdrawiam.

11.01.2015, 20:27

Redaktor ogólnopolskiego dziennika. Koledzy wczoraj pisałem że ciekaw jestem czy się odezwie a jednak Redaktor ogólnopolskiego dziennika wcale krytyki się nie boi bo juz jako Redaktor przywykł do krytyki swoich artykułów.Aluzje do własnej nazwy potraktował bardzo osobiście ,ale że napisał cham ze sztachetą na forum ogólnym dyskwalifikuje Go jako Redaktora jakiegoś tam brukowca,pisz kolego na łamach swojej gazety o chamach ze sztachetami nic tu po Tobie,aluzja chyba Szoguna na69 nie ma w sobie niczego złego a raczej dobra wspólnego,może nie ?.Pozdro.

11.01.2015, 20:27

RE: Pole Mokotowskie połączone na nowo . Jest jedna prosta reguła dotycząca komentowania jakichkolwiek wypowiedzi - zanim emocje wezmą górę nad naszymi zmysłami, odetchnijmy głęboko, wczytajmy się dokładnie w tekst i na spokojnie go przeanalizujmy. Jeżeli podejdziemy do słów napisanych przez monaco69 obiektywnie, a nie czysto subiektywnie, to nasunie się nam prosty wniosek - treść komentarza w/w użytkownika portalu nie jest w żadnym stopniu obraźliwa. Monaco69 napisał wyłącznie, iż autor tekstu najprawdopodobniej nie pochodzi z Warszawy skoro przeinaczył nazwę Pola Mokotowskiego. Koniec. Kropka.

Proszę, nie powołujmy się na legendę "prawdziwych" i "starych" warszawiaków, bo Ci niestety, ale leżą od kilku dekad na Powązkach. Wbrew pozorom rodowitych mieszkańców Warszawy taki błąd, jaki popełnił autor tekstu o nieszczęsnej kładce, może wyprowadzić z równowagi, a nawet zirytować. Zanim jednak zaczniemy ostrzyć swoje szable i czyścić magazynki, zastanówmy się, czy ta cała sprawa jest warta, aż tak wielkiego rozgłosu? Przecież autor artykułu mógł popełnić swój błąd niechcący czy też nieumyślnie, albo do tekstu wkradł się złośliwy chochlik. Owszem, należy wystrzegać się takich pomyłek, ale musimy również pogodzić się z faktem, że się one zdarzają. Jeżeli ktoś wytyka nam błąd, zresztą słuszny, należy to zaakceptować, a nie doszukiwać się drugiego dna. W końcu nie ma ludzi nieomylnych i to dotyczy obydwu stron.

Co więcej, proszę szanownych użytkowników o zakończenie dyskusji, jeżeli nadal będziecie siebie nawzajem obrażać. Jeśli macie jeszcze coś ciekawego w tym temacie do dodania, to proszę bardzo. Zaznaczam jednak wyraźnie - w momencie, kiedy będziecie chcieli znowu komuś uzmysłowić, że nie ma taktu, tak nie postępuje mieszkaniec stolicy, powinien zostać cenzorem, etc., to proszę wylogujcie się z portalu, wyłączcie komputer i idźcie na spacer. Złość piękności szkodzi.

Pozdrawiam

11.01.2015, 20:27

Kulturalnie też można . Widzę, że na forum są też trzeźwo myślący i kulturalni (dziękuję Pani Olgo) a nie tylko zakompleksieni i wściekle atakujący ludzie. W tym temacie to wszystko z mojej strony. Pozdrawiam :)

11.01.2015, 20:27

Brak wiedzy i chamstwo. Drodzy forumowicze wasze wypowiedzi wzbudziły mój szczery śmiech. Zabawne jak jeden krótki komentarz może wywołać prawdziwą burzę. Otóż rozumiem, że dla was Pole czy Pola Mokotowskie, Plac Wilsona czy Plac Łilsona to bez różnicy bo nie macie pojęcia o mieście w którym mieszkacie ale Pan Redaktor Luciński takie rzeczy powinien wiedzieć bo pełni bardzo ważną rolę społeczną, jest dziennikarzem. Ja sam pracuje dla ogólnopolskiego dziennika i wiem, że to ogromna odpowiedzialność i nie powinno się popełniać takich banalnych błędów. Swoją drogą byłem tym zaskoczony bo Pan Sebastian pisze do MM dużo i dobrze stąd mój komentarz. Najważniejsze, że przyniósł skutek i tytuł redakcja zmieniła a komentarze w style p....l się pan albo aluzje do mojego nick'a wygłosić mógł tylko jakiś cham ze sztachetą w ręku.

11.01.2015, 20:27

monaco69. Panie monaco69 brawo za wlasny tytuł wypróbuję dziś wieczorem tą pozycję ,ale przez duże M .Koledzy racja po Waszej stronie mówi to Wam rodowity z dziada pradziada Warszawiak ,dla mnie miejscowy czy przyjezdny to wsio radno ,aby był człowiek Panie 69 .

11.01.2015, 20:27

Tytuł. Kolego Kwazar nie przeżywaj tak tego bo popadniesz w chorobę,gościu o ksywce monaco69 pewnie jest belfrem musiał zaistnieć na forum ,bo by cokolwiek napisał,a tak to pokazał błąd Redakcji i się pewno cieszy frajerzyna, ciekaw jestem czy się odezwie ,bo ja robię byki jak mało kto,to mnie ustawi jak tego autora Lucka,bywaj.

11.01.2015, 20:27

Brawo za tytuł. Autor pisze o Warszawie ale chyba z Warszawy nie jest. Otóż drogi autorze w stolicy nie ma czegoś takiego jak Pola Mokotowskie jest za to Pole Mokotowskie :) Pozdrawiam!