Polonia 2011 nadal bez zwycięstwa

Maciej Stolarczyk
Dobrze, że prezes Polonii 2011 Walter Jeklin szykuje wzmocnienia, bo kibice tracą już cierpliwość do postawy młodych zawodników Czarnych Koszul. W 8. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki warszawiacy przegrali we własnej hali ze Sportino Inowrocław 98:99, chociaż przed ostatnią kwartą prowadzili ośmioma punktami. Polonia pozostaje jedyną drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała meczu.

Sportino to obok gospodarzy najsłabsza drużyna PLK. Podopieczni Mladena Starcevica wierzyli, że właśnie z tą ekipą uda im się przełamać. I do trzeciej kwarty realizowali swój plan. Świetnie spisywał się zwłaszcza 21-letni Dardan Berisha, który zakończył mecz z 29 punktami na koncie!

W decydującej części spotkania poloniści zaliczyli jednak za dużo niewymuszonych strat i rywale zniwelowali przewagę. 4,6 sekundy przed końcem trafili za trzy, ustalając wynik meczu. - Muszę iść zapytać kogoś mądrzejszego, dlaczego w ostatniej kwarcie przegraliśmy czwarty z rzędu wygrany mecz. Od tego wszystkiego boli mnie już nie tylko głowa - powiedział kapitan Polonii 2011 Leszek Karwowski.

- Problem leży w psychice moich zawodników, bo pod innymi względami są dobrze przygotowani - stwierdził z kolei trener Starcević.

Polska Liga Koszykówki, 8. kolejka

Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inowrocław 98:99 (21:21, 24:25, 30:21, 23:32)
Stal Stalowa Wola - AZS Koszalin 84:76 (17:12, 30:18, 22:16, 15:30)
PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 91:79 (18:21, 28:21, 20:14, 25:23)
PBG Basket Poznań - Trefl Sopot 81:88 (26:24, 19:19, 14:22, 22:23)
Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 91:77 (32:14, 20:16, 22:24, 17:23)
Asseco Prokom Gdynia - Polonia Azbud Warszawa 91:81 (24:21, 25:18, 19:23, 23:19)