Polonia jeszcze nie spadła z PLK

Maciej Stolarczyk
Wychodząc na derbowy mecz z Polonią Azbud Warszawa, koszykarze Polonii 2011 Warszawa mieli świadomość, że porażka oznaczać będzie ich degradację z PLK. Ta wizja dodała im skrzydeł, bo po dramatycznym spotkaniu pokonali wyżej notowanego rywala 93:86.

Po pierwszych minutach wczorajszego meczu wydawało się, że starsi koledzy z Polonii Azbud przypieczętują spadek beniaminka. Zanim kibice rozsiedli się na krzesełkach, podopieczni Wojciecha Kamińskiego prowadzili już 24:14.

Wtedy obudził się jeden z bohaterów Polonii 2011 Dardan Berisha (w sumie 31 punktów). Głównie dzięki akcjom 21-latka do przerwy goście przegrywali tylko 40:44, a po trzeciej kwarcie wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

W ostatnich 10 minutach ciężar gry wziął na siebie doświadczony Leszek Karwowski i Polonia 2011 tylko powiększyła przewagę.

- Nikt nie chciał kłaść się w trumnie. Pokazaliśmy, że za wcześnie skazywano nas na porażkę - cieszył się Karwowski.

- Jestem dumny z mojego zespołu - dodawał trener Mladen Starcević.

Aby utrzymać się w ekstraklasie, jego podopieczni muszą wygrać dwa pozostałe spotkania i liczyć na porażkę Kotwicy Kołobrzeg z Treflem Sopot.

Wyniki 23. kolejki PLK
Anwil Włocławek - Znicz Jarosław 72:68 (19:10, 22:10, 14:28, 17:20)
Kotwica Kołobrzeg - Asseco Prokom Gdynia 57:103 (13:29, 21:27, 7:18, 16:29)
AZS Koszalin - Trefl Sopot 84:73 (21:19, 19:16, 20:19, 24:19)
Sportino Inowrocław - PBG Basket Poznań 52:87 (14:18, 11:30, 18:17, 9:22)
Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 69:72 (17:16, 14:18, 14:22, 24:16)
Polpharma Starogard Gd. - Stal Stalowa Wola 80:76 (21:15, 16:17, 23:16, 20:28)
Polonia Azbud Warszawa - Polonia 2011 Warszawa 86:93 (24:14, 20:26, 20:25, 22:28)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0