Polonia Warszawa - Broń Radom 3:1. Czarne Koszule w końcu wygrały!

Filip Bares
Filip Bares
Kaja Krasnodębska
Polonia Warszawa w końcu wygrała swoje pierwsze wiosenne spotkanie ligowe. W zimny (jak na maj) niedzielny wieczór zespół Krzysztofa Chrobaka pokonała Broń Radom 3:1 po bramkach Bartosza Wiśniewskiego, Krzysztofa Pieczary i Cezarego Sauczka.

Bessa Polonii Warszawa w końcu przerwana. W niedzielę przy Konwiktorskiej zespół Krzysztofa Chrobaka w końcu wygrał wiosenne spotkanie ligowe na wiosnę. Ofiarą Czarnych Koszul padła Broń Radom - która była wcześniej jedynym wiosennym zwycięstwem warszawskiego klubu w pierwszej rundzie Regionalnego Pucharu Polski.

Od samego początku spotkania Polonia narzuciła rywalowi swoje zasady. Już w 6. minucie bramkarza gości pokonał Bartosz Wiśniewski. Gol płocczanina przerwał serię 220 minut zespołu bez gola.

Zaledwie dziewięć minut później kibice przy Konwiktorskiej mieli jeszcze więcej powodów do radości. Rozpędzony w pole karne wpadł Krzysztof Pieczara i bramkarz Broni w scenie bezradności sfaulował napastnika gospodarzy. Sam poszkodowany nie zwykł mylić się z jedenastu metrów i nie inaczej było tym razem.

Radomianie nie pozostali jednak dłużni. Wydawało się, że przyjezdni powalczą w tym spotkaniu po trafieniu z rzutu wolnego w 25. minucie Adama Imieli, ale Polonia szybko pokazała im jak ten mecz się zakończy. W 32. minucie ostatnią bramkę nie tylko pierwszej połowy, ale i meczu zdobył Cezary Sauczek.

Za tydzień Polonia zagra na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

Rafał Zembrowski: Mam nadzieję, że jeszcze wrócę na Konwiktorską