Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk: 0:0. "Czarne Koszule" nie zachwyciły grą

Katarzyna Kujawa
mecz ekstraklasy Polonii Warszawa z Lechią Gdańsk
mecz ekstraklasy Polonii Warszawa z Lechią Gdańsk Fot. Marcin Obara/Polskapresse
W środę 29 czerwca po godz. 11 drużyna z Konwiktorskiej rozpoczęła letni sparing z zawodnikami z Gdańska. Mecz odbył się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim.

Cykl letnich sparingów ma przygotować piłkarzy Polonii przed nowym sezonem. Trener Zieliński podczas spotkań sprawdzi możliwości zawodników w nowym ustawieniu.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Zarówno gracze „Czarnych Koszul”, jak i zawodnicy Lechii Gdańsk stworzyli kilka akcji. Przez pierwsze minuty spotkania poloniści przeważali nad rywalami. Wymienili kilkadziesiąt podań na połowie przeciwnika.

Pola karnego Polonii w pierwszej połowie doskonale bronił Tomasz Jodłowiec. To on również był kapitanem zespołu w meczu. Po 20 minutach spotkanie wyrównało się. Lechia rozpoczęła atak na bramkę warszawiaków. Na przerwę piłkarze obu drużyn zeszli z bezbramkowym kontem.

Druga połowa to czas zmian i wejść nowych zawodników na murawę. Trener Polonii wprowadził swoich świeżo zakupionych graczy: Jeża, Baszczyńskiego oraz Sikorskiego. Ten pierwszy od przyszłego sezonu ma przejąć stanowisko lidera „Czarnych Koszul”. Szkoleniowiec rywali wypuścił na boisko młodych lechistów, którzy nie popisali się skutecznością.

Groźną akcję pod koniec meczu przeprowadzili poloniści. Wszołek próbował pokonać bramkarza rywali, jednak skończyło się na rzucie rożnym. Mimo kilku strzałów z dwóch stron, nie udało się umieścić piłki w bramce. W Grodzisku Wielkopolskim nie padły żadne gole.

Kolejny sparing Polonia rozegra 5 lipca. Rywalem "Czarnych Koszul" będzie Warta Poznań.

źródło: ksppolonia.pl

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!