Polonia Warszawa odpadła z Regionalnego Pucharu Polski

Filip Bares
Filip Bares
Kaja Krasnodębska
Polonia Warszawa w dramatycznych okolicznościach odpadła w ćwierćfinale Regionalnego Pucharu Polski z Legionovią Legionowo. Podopiecznych Krzysztofa Chrobaka pokonał strzał bezpośrednio z rzutu wolnego w 93. minucie meczu...

Polonia Warszawa dwa tygodnie temu wygrała swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej i wciąż czeka na swoje drugie zwycięstwo. Wówczas Czarne Koszule pokonały w pierwszej rundzie Regionalnego Pucharu Polski Broń Radom 2:1 po bardzo dobrej grze. Kibicom wydawało się, że ich ulubieńcy w końcu złapią wiatr w żagle, ale niestety nic bardziej mylnego.

Polonia Warszawa przegrywa w Skierniewicach. Słaba seria ligowa trwa

Polonia kontynuuje serię porażek ligowych

W rundzie wiosennej Polonia rozegrała już siedem spotkań - pięć porażek, jeden remis i jedna wygrana. Od pierwszego meczu po przerwie zimowej (z Victorią Sulejówek 2:2) stołeczny klub przegrał cztery mecze z rzędu w III lidze.

- Czy Polonia ma szansę na awans? Życzę im jak najlepiej, ale nie sądzę, bo po prostu mają za mało zawodników zdolnych do gry - powiedział jeszcze w marcu Rafał Zembrowski - jeden z piłkarzy, którzy opuścił klub zimą z powodu zaległości w wypłacie jego pensji.

Rafał Zembrowski: Mam nadzieję, że jeszcze wrócę na Konwiktorską

W środę podopieczni Krzysztofa Chrobaka wyszli w najsilniejszym składzie i liczyli na to, że forma ligowa nie przełoży się na tą pucharową - jedyną zmianą w składzie był występ bramkarza Bartosza Kowalczyka, który ominął mecz z Sokołem Aleksandrów z powodu czerwonej kartki. Legionovia Legionowo** dokonała natomiast aż dziewięciu zmian w składzie.

Po bezbramkowej pierwszej połowie to Polonia rozpoczęła strzelanie w Legionowie, a konkretniej niezawodny Krystian Pieczara. To było już jego 23 trafienie we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie w 23 spotkaniach.

Od tego momentu Polonia zaczęła się bronić, ale niestety nie na tyle skutecznie jakby kibice czy trener Chrobak chcieli. W 73. minucie po fantastycznym strzale z dystansu wynik meczu wyrównał Eryk Więdłocha, a gdy już się wydawało, że regulaminowy czas gry zakończy się remisem Czarne Koszule zostały ugodzone nożem w plecy. W 93. minucie Patryk Koziara pokonał bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego Bartosza Kowalczyka i zapewnił Legionovii awans do półfinału Regionalnego Pucharu Polski.

Swoje następne spotkanie Polonia rozegra w niedzielę w Wysokim Mazowieckim z miejscowym Ruchem. Mecz odbędzie się o godzinie 16.