Polonia Warszawa przegrywa w Skierniewicach. Słaba seria ligowa trwa

Filip Bares
Filip Bares
Polonia kontynuuje serię porażek ligowych
Polonia kontynuuje serię porażek ligowych Kaja Krasnodębska
Polonia Warszawa świętowała w środę awans do półfinału Regionalnego Pucharu Polski, ale słaba passa w rozgrywkach ligowych nie została przełamana. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka przegrali w sobotę w Skierniewicach z lokalną Unią 1:2 i w rundzie wiosennej III ligi jeszcze nie wygrali meczu.

Polonia Warszawa wygrała w środę swoje pierwsze wiosenne spotkanie w ćwierćfinale Regionalnego Pucharu Polski z Bronią Radom 2:1, ale to zwycięstwo nie przeniosło się na formę ligową. W sobotę Czarne Koszule przegrały w Skierniewicach z Unią 1:2 i wciąż nie wygrały w rundzie wiosennej III ligi meczu.

- Cieszy nas zwycięstwo w pucharze, ale liga to dla nas podstawa - powiedział w środę trener Polonii Krzysztof Chrobak.

Rundę wiosenną Polonia rozpoczęła od remisu w Sulejówku (2:2). Kolejne trzy spotkania to już niestety same porażki z Lechią Tomaszów Mazowiecki, Ursusem Warszawa w derbach i teraz z Unią Skierniewice.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Czarnych Koszul. Już w 2. minucie prowadzenie gościom dał niezawodny Krystian Pieczara. Niestety jeszcze przed przerwą stan meczu wyrównał Damian Warchoł.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Polonia starała się atakować, ale akcje nie przynosiły chcianego efektu. W 74. minucie czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Czarnych Koszul Bartosz Kowalczyk. Gospodarze wydarli zwycięstwo w samej końcówce spotkania. W 88. minucie piłkę do bramki skierował Tomasz Kolus.

Polonia rozpoczęła rundę wiosenną na drugim miejscu w tabeli III ligi. Po czterech kolejkach zespół Krzysztofa Chrobaka spadł na ósme miejsce, ale ma przed sobą zaległy mecz z rezerwami Legii Warszawa. Za tydzień na Konwiktorskiej Polonia podejmie lidera rozgrywek Sokół Aleksandrów.