Polonia Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie. Czy Czarne Koszule przełamią złą serię?

Filip Bares
Filip Bares
Kaja Krasnodębska
W niedzielę podopieczni Krzysztofa Chrobaka pojadą do Wysokiego Mazowieckiego na mecz z miejscowym Ruchem. Po porażce w ćwierćfinale Regionalnego Pucharu Polski rozgrywki ligowe są jedynymi na radarze stołecznego klubu.

Nie na taką rundę wiosenną liczyli wszyscy kibice Polonii, ale nie jest łatwo grać dobrze, gdy połowa składu opuszcza zespół. Przed startem ligi w 2019 roku Czarne Koszule zajmowały drugie miejsce tylko za Sokołem Aleksandrów. Z klubu odeszło jednak kilku ważnych piłkarzy, w tym Rafał Zembrowski, i na wiosnę Polonia może pochwalić się tylko jednym ligowym punktem.

Oprócz remisu z Victorią Sulejówek w pierwszej połowie marca, podopieczni Krzysztofa Chrobaka nie byli w stanie zdobyć więcej punktów w pozostałych meczach, a ich jedyne zwycięstwo przyszło w I rundzie Regionalnego Pucharu Polski z Bronią Radom (2:1). Z tych rozgrywek Polonia jednak odpadła po porażce z Legionovią Legionowo (1:2).

Niedzielne spotkanie z Ruchem Wysokim Mazowieckim będzie idealną okazją dla Czarnych Koszul na przełamanie się. Ich rywale zajmują dopiero 15. miejsce w tabeli III ligi, ale wygrali dwa z ostatnich czterech spotkań - m.in. z Unią Skierniewice na wyjeździe, gdzie Polonia poległa.

W pierwszym starciu tych dwóch zespołów Ruch zaskoczył przy Konwiktorskiej gospodarzy wygrywając 3:2.