Polonia Warszawa - Victoria Sulejówek 2:2. Krystian Pieczara bohaterem

Polonia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Victorią Sulejówek 2:2.
Polonia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Victorią Sulejówek 2:2. Paweł Wiśniewski
Polonia Warszawa uratowała cenny punkt w Sulejówku, gdzie zremisowała 2:2 z miejscową Victorią, Klub do końca nie mógł być pewien czy na pierwszy mecz rundy wiosennej będzie miał skład w komplecie, ale piłkarze byli głodni gry. Bohaterem zespołu Krzysztofa Chrobaka został napastnik Krystian Pieczara, który w dwie minuty strzelił dwa gole w końcówce spotkania.

Polonia Warszawaotoczony kontrowersjami i problemami wybiegła w sobotę na boisko w Sulejówku i zapomniała o wszystkim. Od kilku miesięcy piłkarze nie dostają pensji z klubu, a zespół opuścił Rafał Zembrowski - lider młodej szatni Czarnych Koszul. W sobotę podopieczni Krzysztofa Chrobaka pokazali jednak kawał dobrego futbolu i zremisowali na wyjeździe z Victorią Sulejówek 2:2.

Napastnik Polonii Warszawa Bartosz Wiśniewski: "Widzimy się w Sulejówku!"

Polonia zremisowała w ostatnim sparingu ze Świtem 1:1

Napastnik Polonii Warszawa Bartosz Wiśniewski: "Widzimy się ...

Pogoń za Sokołem

Przed pierwszą kolejką rundy wiosennej Polonia miała siedem punktów straty do liderującego Sokoła Aleksandrów. W grupie I III ligi tylko jeden zespół może awansować do II ligi i jest nim mistrz tych rozgrywek. Jeśli Czarne Koszule chcą piąć się w górę szczebli rozgrywkowych to muszą zniwelować przewagę rywali do końca sezonu i ich wyprzedzić.Mimo okazja była do tego w sobotę, gdyż Sokół zremisował na wyjeździe z Ursusem 1:1.

Dariusz Dźwigała spędził dużą część swojej kariery zarówno w Polonii Warszawa jak i w Victorii Sulejówek.

Polonia Warszawa - Victoria Sulejówek. Dariusz Dźwigała: "Po...

Powrót dalekiej podróży

- Trener chce żebyśmy grali ofensywny futbol, a nie martwili się tylko o to, żeby nie stracić bramki - powiedział po sparingu z Nowym Świtem Dwór Mazowieckim napastnik Czarnych Koszul Bartosz Wiśniewski. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka tak właśnie zagrali w sobotę w Sulejówku, ale zabrakło im po prostu szczęścia. Mimo lepszej gry i obijania słupków i poprzeczek bramki Victorii jeszcze w 87 minucie gospodarze prowadzili 2:0.

Pieczara bohaterem

Ale tylko do 87 minuty, bowiem wtedy strój Supermana przywdział napastnik Czarnych Koszul Krystian Pieczara. Najlepszy strzelec w tym sezonie stołecznego klubu strzelił dwie bramki w dwie minuty i zapewnił Polonii jeden cenny punkt w starciu z Victorią, która będzie walczyła w tej rundzie o utrzymanie w III lidze.

Co nas czeka

Polonia Warszawa za tydzień wyjątkowo nie zagra - jej rywalem miały być rezerwy Legii Warszawa, ale z powodu powołań do reprezentacji Polski z ich składu mecz został przełożony. Swoje kolejne spotkanie Polonia rozegra dopiero 31 marca o godzinie 11. w Tomaszowie Mazowieckim przeciwko miejscowej Lechii. Na swój stadion przy Konwiktorskiej 6 Polonia wróci dopiero 6 kwietnia w derbowym meczu przeciwko Ursusowi Warszawa.