Ponowny pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu [ZDJĘCIA]

Uroczystość ponownego pochówku Marii i Lecha Kaczyńskich odbyła się 18 listopada. Była to uroczystość prywatna z udziałem najbliższej rodziny pary prezydenckiej. Swój udział zadeklarowali także prezydent Andrzej Duda wraz z żoną i córką oraz przedstawiciele rządu.

Ponowny pochówek Marii i Lecha Kaczyńskich odbył się w towarzystwie asysty wojskowej. Liturgię poprowadził metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. W uroczystości uczestniczyła najbliższa rodzina oraz współpracownicy Lecha Kaczyńskiego. W ceremonii wzięli udział także prezydent Andrzej Duda z żoną i córką, a także premier Beata Szydło. Po mszy trumny ze szczątkami ciał pary prezydenckiej zostały złożone w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu w nowym sarkofagu, który został wykonany z białego karraryjskiego marmuru. Poprzedni sarkofag uległ zniszczeniu podczas przeprowadzonej nocą z poniedziałku na wtorek ekshumacji.

Choć jest to uroczystość prywatna, mieszkańcy Krakowa przychodzą pod bramę Katedry na Wawelu, by również uczestniczyć w ceremonii.

Przypomnijmy, że Lech Kaczyński w latach 2002-2005 był prezydentem Warszawy.

  • Agencja Informacyjna Polska Press
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane