Porażka Olimpii w derbach

Sławomir Bednarczyk
Elbląska Olimpia przegrała dwa ligowe mecze w ciągu kilku dni. Podopieczni trenera Tomasza Arteniuka ulegli Kolejarzowi Stróże 2:3, następnie Jeziorakowi Iława 1:3

W dziesiątej serii spotkań II ligi grupy wschodniej Olimpia podejmowała na własnym boisku Kolejarza Stróże, który obecnie jest liderem rozgrywek. Na cztery minuty przed końcem Olimpijczycy prowadzili 2:1 po trafieniach Antona Kołosova i Piotra Trafarskiego. Jednak końcówka spotkania okazała się tragiczna dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Arteniuka. Elblążanie w ostatnich minutach meczu stracili dwie bramki i ostatecznie przegrali 2:3.
Trzy dni później Olimpia pojechała do Iławy na derbową potyczkę z Jeziorakiem. Na iławski stadion przybyło blisko 3000 kibiców.
Już w 10 minucie spotkania elblążanom niespodziewanie udało się objąć prowadzenie. Mateusz Kołodziejski wykorzystał błąd bramkarza Jezioraka. Podrażnieni takim obrotem sprawy iławianie natychmiast ruszyli do odrabiana jednobramkowej straty. Kilka minut później Jeziorak wyrównał, wykorzystując błąd golkipera gości, Krzysztofa Hyza. Kilka minut później iławianie prowadzili już 2:1.
Na początku drugiej odsłony meczu gracze Jezioraka zdecydowanie dominowali na boisku. Swoją przewagę dokumentowali strzeleniem trzeciego gola. Kilka minut później zespół z Elbląga stworzył sobie jedyną dogodną okazję w drugiej części meczu. W 70 minucie meczu bliski zdobycia kontaktowej bramki był Paweł Nowacki, ale iławski bramkarz piękną paradą wybił piłkę na rzut rożny. W samej końcówce zupełnie rozbitych elblążan iławianie próbowali jeszcze dobić bardzo groźnymi kontrami. Ostatecznie w derbach Warmii i Mazur Olimpia uległa Jeziorakowi 1:3.
– Do meczu z Jeziorakiem przystąpiliśmy bez dwóch wykartkowanych podstawowych zawodników – mówi trener Arteniuk. – Ta porażka to głównie przyczyna błędów w środku boiska. Zdobyliśmy kuriozalną bramkę w 10 minucie, ale nie można wygrać meczu, jak kilka minut później podobnego gola daruje się przeciwnikowi. Mieliśmy kilka swoich sytuacji. Przeciwnik z kolei wykorzystał dwa stałe fragmenty gry. W drugiej połowie musimy podziękować rywalowi, że tych bramek nie padło więcej. Na 25 minut przed końcem spotkania powinienem wymienić cały skład, ale niestety takiej możliwości nie mam.
Olimpia spadła już na 13 pozycję w tabeli II ligi grupy wschodniej. Już jutro elbląska drużyna zmierzy się przed własną publicznością ze Startem Otwock. Mecz rozpocznie się o godz. 16.