Porażka ONICO w pierwszym meczu finałowym Plus Ligi. Pięciosetowy thriller!

Filip Bares
Filip Bares
Sylwia Dąbrowa
ONICO Warszawa przegrało w pierwszym meczu finału Plus Ligi z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle 2:3 (23:25, 21:25, 25:20, 29:27, 15:17). Stołeczny klub był bardzo blisko fenomenalnego "comebacku", ale ostatecznie to gospodarze objęli prowadzenie 1:0 w serii do trzech zwycięstw.

W środę ONICO Warszawa zapewniło sobie miejsce w wielkim finale Plus Ligi. Zespół Stephana Antigi poradził sobie bez dwóch Bartoszów - Kurka i Kwolka z Jastrzębskim Węglem w pięciosetowym boju decydującego meczu półfinału. Kibice stołecznego muszą mieć nerwy ze stali, bowiem w sobotę mieli z pewnością podwyższone tętno.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy. ZAKSA szybko wyrobiła sobie kilkupunktową przewagę co pozwoliło im na trochę luzu w grze. W drugim secie warszawiacy wypadli zdecydowanie lepiej, ale to i tak nie wystarczyło i gospodarze wyszli na dwusetowe prowadzenie.

W trzeciej odsłonie coś drgnęło w zespole Stephana Antigi. Szczególnie efektywny był Maciej Muzaj, który nie dawno dołączył do warszawskiej drużyny po kontuzji Kwolka. W czwartym secie kibiców czekał nie lada thriller. ONICO prowadziło kilkoma punktami, ale w samej końcówce ZAKSA odrobiła straty i goście potrzebowali aż 29. punktów do wygrania. Nagle z 0:2 zrobiło się 2:2.

"Comeback" ONICO jednak się nie ziścił. W piątym secie oba zespoły szły punkt za punkt, ale ostatecznie 17:15 wygrała ZAKSA.

Drugi mecz w serii odbędzie się w środę w Warszawie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani