Potok Służewiecki wylał. Problemy dzielnicy Wilanów (FOTO)

Gwałtowne deszcze i burze nie oszczędziły mieszkańców Wilanowa. Wezbrany Potok Służewiecki znów wylał. Strażacy usuwają szkody.

Najciężej było w okolicach ulicy Rzodkiewki i ul. Arbuzowej. Część posesji znalazła się pod wodą. Na miejscu pojawiły się służby miejskie, które zaczęły wypompowywać nadmiar cieczy.

- Po każdej burzy dzielnica jest zalana. Najgorsza sytuacja przedstawia się w okolicach Potoku oraz Doliny Służewieckiej. Nie da się przejechać – powiedziała nam Asia, mieszkanka Wilanowa.

Czytaj także: Potok Służewiecki ma być oczyszczony do końca września

Każda kolejna burza stanowi zagrożenie dla mieszkańców dzielnicy. Opady deszczu powodują, że poziom wody w potoku podnosi się. Sytuacja po środowych nawałnicach jednak stabilizuje się.

- Woda już opadła o 60 cm. Mieszkańcy mogą spać spokojnie, nie ma zagrożenia. Akcja zakończyła się o trzeciej w nocy. Mamy nadzieję, że zabezpieczenia z worków przyniosą oczekiwane skutki - powiedział nam rzecznik ratusza, Bartosz Milczarczyk.

Władze miasta pojawiły się na miejscu zdarzenia w środę wieczorem. Potok zostanie udrożniony oraz oczyszczony. Ma to zminimalizować ryzyko wylewu w przypadku nawałnic.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane