Powermaty w Warszawie. Już nie będziecie się musieli martwić o baterię w telefonie! Powermaty w Warszawie. Już nie będziecie się musieli martwić o baterię w telefonie!

Powermaty w Warszawie. Już nie będziecie się musieli martwić o baterię w telefonie! (© fot. Darek Kawka)

Innowacyjny projekt ma zostać wprowadzony do warszawskich restauracji, sklepów, salonów spa czy bibliotek. Dzięki niemu klienci będą mogli bezprzewodowo naładować swój smartfon, natomiast właściciele tych miejsc otrzymają efektywne narzędzie do komunikacji... Poznajcie system Powermat.

- System Powermat wykorzystuje ładowanie przez indukcję elektromagnetyczną. Współpracujące z systemem lokale wyposażone są w specjalne maty wbudowane w stoliki. Aby naładować telefon, wystarczy pobrać darmową aplikację - Powermat – dostępną na systemy Android oraz iOS, i położyć telefon w wyznaczonym miejscu - informują jego pomysłodawcy. Z takiej formy ładowania może skorzystać każdy, co więcej, naładujecie praktycznie każdy telefon komórkowy, nawet ten nieprzystosowany do ładowania bezprzewodowego. - Umożliwiają to specjalne pierścienie ładujące - PowerRingi, które można wypożyczyć na czas ładowania telefonu - dodają pomysłodawcy.

System Powermat jest zgodny z otwartym standardem ustanowionym przez Fundację AirFuel, do której należą tacy giganci technologiczni jak Samsung, Huawei, LG, AT&T, Blackberry czy HTC. Dzięki temu zakres urządzeń i akcesoriów, które mogą być ładowane poprzez innowacyjny system, będzie się stale powiększać.

Poza tym bezprzewodowe ładowanie to niejedyna zaleta tego pomysłu. Dzięki podłączeniu do takiej sieci, korzystania z aplikacji w bibliotece, restauracji, spa czy gdziekolwiek indziej, będziecie mieć dostęp do atrakcyjnych ofert i bieżących informacji z danego miejsca.

Bezprzewodowo można naładować telefon w Warszawie, między innymi w Hulakula - Rozrywkowym Centrum Miasta, a także w nail barze Świeżo Malowane oraz w samym centrum miasta - w restauracji Basico. Lista PowerSpotów dostępna jest bezpośrednio w aplikacji, jak i na stronie powermatpolska.pl. Już wkrótce pojawią się na niej kolejne lokalizacje.


Zobaczcie też: Antykwariat Grochowski: Znajdziesz w nim ponad 120 tysięcy książek i przedmiotów z duszą [ZDJĘCIA]

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Lolka (gość)

  Cool!! Ale ja się strachu najadłam gdy mi fon padał na mieście. Z takimi ładowarkami to żyć nie umierać!!! Po prostu czadersko

  Stanisłaf (gość)

  Gdzie są podane te lokalizacje? Bo na necie znalazłem tylko hulakula. Tego co jest w artykule nie udało mi się nawet zweryfikować.