"Powiedz, że mnie kochasz Mamo". Rozdajemy książki [KONKURS ROZWIĄZANY]

„To poruszająca opowieść, o tym, że miłość ocala” – mówi o książce "Powiedz, że mnie kochasz Mamo" Janusz L. Wiśniewski. Premiera książki już 3 czerwca.
 Okładka książki

Grażyna Mączkowska, "Powiedz, że mnie kochasz, mamo”
Premiera: 3 czerwca 2015
Wydawnictwo: AKURAT
Cena detaliczna: 34,90 zł
Liczba stron: 336
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Późne gorące lato na mazurskiej prowincji. Słodki bezczas, który zmusza do refleksji i spojrzenia wstecz na własne życie. „Powiedz, że mnie kochasz, mamo” Grażyny Mączkowskiej to zanurzona w wyjątkowym mazurskim klimacie, ciepła i przejmująca historia o potrzebie bliskości.

Los nie rozpieszczał bohaterki: ubogie dzieciństwo, wczesne zamążpójście, ciężka praca, życie pełne przemocy fizycznej i emocjonalnej. Jednak tym, co zawsze najbardziej jej doskwierało, był brak akceptacji ze strony matki, brak ciepła i matczynych uczuć. Wiele działań bohaterki książki wynikało właśnie z rozpaczliwej chęci usłyszenia pochwały, dostrzeżenia jakichkolwiek oznak aprobaty. Tytułowa prośba przewijała się przez całe jej trudne życie; po wielu, wielu latach okazało się, że matka w gruncie rzeczy bardzo ją kochała, ale przygnieciona codziennymi trudami i troskami nie potrafiła lub nie widziała potrzeby, żeby o tym mówić albo żeby to okazywać.

„Powiedz, że mnie kochasz, mamo” to piękna i wzruszająca opowieść o trudach i radościach życia, o tęsknocie i rozpaczy, pierwszych miłościach i przyjaźniach. Autorka nie unika trudnych i bolesnych tematów: odważnie mierzy się z problemem alkoholizmu i przemocy w rodzinie. Bohaterka książki zmaga się z trudnym syndromem Dorosłego Dziecka Alkoholika, nie oczekuje jednak współczucia i nie użala się nad swoim losem. Wręcz przeciwnie: „Powiedz, że mnie kochasz, mamo” pokazuje, że warto i trzeba szukać dobra wszędzie tam, gdzie jest choćby cień szansy, żeby je znaleźć. Już samo to poszukiwanie może stanowić krok na drodze do osiągnięcia emocjonalnej i duchowej równowagi. Po lekturze tej mądrej, wzruszającej książki nikt już nie będzie wątpił, że nie wolno skrywać dobrych uczuć, że ciepło, serdeczność i akceptacja są najwspanialszym darem, jaki każdy z nas może ofiarować innym – a zwłaszcza swoim dzieciom.

Zwycięzcy: Kamm, mm, magdamus, AniaK, Alva, LucySnowe, Getripp, Nati, Koszyk, karlin6191

KONKURS

Do rozdania mamy dziesięć egzemplarzy książki "Powiedz, że mnie kochasz Mamo". Napiszcie w komentarzu pod tym tekstem co by było, za co kochacie swoją mamę. Autorów najciekawszych komentarzy nagrodzimy lekturą "Powiedz, że mnie kochasz Mamo". Macie czas do 2 lipca do godz. 23.59. Następnego dnia w treści tego konkursu podamy nicki zwycięzców. Szczęśliwców prosimy o wysłanie maila do 8 lipca na adres: kinga.czernichowska@polskapress.pl (w treści wpiszcie swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, w tytule maila "POWIEDZ MAMO"). Będziemy brać pod uwagę tylko komentarze zarejestrowanych użytkowników.

Kinga Czernichowska

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

05.07.2015, 22:15

??? no właśnie?

04.07.2015, 18:15

Kiedy będzie werdykt jury?

02.07.2015, 23:56

Kocham Swoją Mamę za to, że zawsze przy mnie byłaś
Za to, że jesteś
Przez cztery pory roku
Niezależnie od życiowych burz i huraganów
Chciałbym, żebyś wiedziała, że
Dzięki Tobie jestem tym kim jestem.

02.07.2015, 23:28

"Dziękuję, że we mnie wierzysz" Zszarpane nerwy, nieprzespane noce, zrujnowane plany, Nieudane kolacje, zniszczone dywany, porysowane meble, Zapchane zlewozmywaki, podeptane grządki. Wszystkie rozczarowania i klęski, wielkie i małe, Które znikały na drugi dzień. Dziękuję Ci, ze mi przebaczałaś. Dziękuję Ci za przekonanie, Że najcenniejszym skarbem życia jest własne dziecko.

01.07.2015, 23:21

Mamo kochana!
Bądź szczęśliwa od wieczora do rana!
Bądź zdrowa i radosna,
Rozkwitaj jak wiosna!
Życzę Ci abyś trosk nie miała,
A cały świat swoim ciepłem ogrzewała!
Przyjaciółko kochana -jedyna niezapomniana
Ciesz się z życia swego i z wnuka kolejnego:)

29.06.2015, 23:36

Kocham Mamę za uśmiech każdego dnia, choć bywało ciężko, za czystą pościel, za nową kurtkę, za wsparcie i dobrą radę, gdy wybierałam szkołę średnią, za pożyczkę, za zasłanianie nas przed pijanym Tatą, za to, że rozpieszcza moje córki, za każdą rozmowę, za krytykę, za łzy, bo po nich zawsze była radość, za hamburgera z mc donaldsa, za wspólne wygłupy przy smażeniu placków w piątkowe wieczory , za zbyt krótkie przytulańce, za nieprzespane noce, gdy czekała na powrót mojego brata do domu, za wspólne spacery i lody, za podkładanie prezentów pod choinkę, gdy czekałam na prawdziwego mikołaja, za to, że zawsze akceptowała koje decyzje......, i jeszcze z miliona innych powodów.....

29.06.2015, 11:45

Mamo kocham Cię że jesteś . Czuję Twoją obecność choć mieszkamy z dala od siebie. Zawsze w trudnych chwilach przypominam sobie Twoją twarz i słowa które dają mi siłę. Nigdy nie krytykowałaś tylko dawałaś wskazówki. Kocham Cię i chciał bym być taka dobra dla swoich dzieci jak Ty dla nas !
To Ty dałaś mi życie , bez Ciebie nie było by mnie! Kocham Cię Eluś !

28.06.2015, 21:37

Kocham moją Mamę bo.. jest moją mamą...
Czuję że jestem jej dzieckiem.. pomimo że już sama jestem mamą.. zbyt mało słów by to opisać..poprostu kocham

28.06.2015, 21:17

Kocham moją mamę ponieważ jest:
A - aniołem
B - blisko mnie
C - cudowna
D - dobra
E - elegancka
F - fajna
G - gwiazdą moją
H - hojna
I - inteligentna
J - jest po prostu
K - kochana
L - lubiana
M - moja
N - naturalna
O - ostoją moją
P - pomocna
R - rodzinna
S - skromna
T - twórcza
U - urocza
W - waleczna
Z - ze mną zawsze.

27.06.2015, 20:58

MAMA- OBDARZYŁA MNIE MIŁOŚCIĄ BEZGRANICZNĄ !
Cierpliwie i pięknie objaśniała mi świat, pokazywała, jak można cieszyć się każdym dniem, zachwycać pięknem, jakie daje nam natura, w jaki sposób nadawać właściwy sens pojedynczym słowom. Nauczyła mnie patrzeć na skomplikowaną rzeczywistość z ufnością, wiarą w siebie i odwagą; pokazała, że zawsze jest inna perspektywa, i że dokonując wyborów warto słuchać swojej intuicji. Ceniąc każdą spędzoną ze mną chwilę - dawała to, co miała najcenniejsze - czas, uważność, czułość i tą swoją życiową mądrość. Po latach odkrywam, że to ONA - jako kobieta samodzielna, silna, bardzo doświadczona przez los - nauczyła mnie odwoływać się do siły kobiecości (delektować się nią), poczucia własnej wartości oraz mocy pozytywnego myślenia - bez względu na wiek. Cenię to, że przekazała mi wielki dar w postaci WIARY, że szczęście jest możliwe i, co więcej, że mam prawo do niego dążyć.
I za to wszystko i jeszcze więcej – KOCHAM MAMĘ – równie bezgranicznie i bezwarunkowo!

27.06.2015, 14:49

Za ciepło, które roztacza wokół siebie, za cierpliwość, która nie zna granic , za wielkie serce, które potrafi burzyć mury niezgody i nienawiści, za piękny uśmiech, który odmieni najbardziej pochmurny dzień, za szczerość i oddanie dzięki którym my dzieci jesteśmy wartościowymi ludźmi.

27.06.2015, 01:00

Mama...najważniejsza, najbliższa przyjaciółka, która nigdy nie zawiedzie, która tkwi przy nas bez względu na wszystko. Miłość do matki jest trudna do opisania, bo jest ona bezwarunkowa, bezinteresowna. Powracam do lat dzieciństwa...pierwszych moich prawdziwych wspomnień...mama, zawsze elegancka, zadbana, szczęśliwa i zadowolona, mimo trudów życia. Kocham ją za wszystko co wniosła w moje życie. Za każde pieczołowicie szyte ubranie, bo braki w sklepach i portfelu nadrabiała swoimi zdolnościami. Kocham za piękną suknię komunijną, za sukienkę na studniówkę i każdą inną rzecz, którą wykonała z wielka miłością. Kocham za każdy ciepły obiad po szkole, za zupę, która musiała być zawsze zrobiona i drugie danie dopełniające całości. Za idealnie zapakowane śniadanka i czekoladki z jabłuszkiem na dodatek. Kocham za uśmiech, mimo połykanych łez, bo nie raz ciężko było. Kocham za pewność, że jest, że zawsze będzie i że zawsze można na nią liczyć, za dotrzymywanie obietnic, za to, że nigdy nie zawiodła, nie spóźniła się do domu, nie utraciła mojego zaufania. Kocham za spokój wewnętrzny, że jest ktoś, kto nigdy nie zawiedzie. Kocham za poświęcenie, za umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji i odnajdowanie wyjść z trudnych i dla wielu nieosiągalnych.
Mama...dla mnie zawsze była i jest MAMUSIA.
Obserwując jak żyła,wyrosłam na dobrego, wrażliwego człowieka. Osobę, której można zaufać, która służy zawsze dobrym słowem i wsparciem, która potrafi wiele zrobić dla drugiego człowieka.

27.06.2015, 00:29

Kocham Cię Mamo, bo pokazujesz swą miłość każdego dnia, pomimo choroby i niemocy, nie narzekasz, a pragniesz abyśmy to my byli szczęśliwi; nie myślisz o sobie nawet gdy cierpisz; nie możesz mówić, ale Twoje oczy krzyczą miłością. Dziękuję.

26.06.2015, 23:44

Kocham moją mamę, bo dzięki niej żyję, bo prowadziła mnie za rękę gdy szłam do pierwszej klasy i była ze mną podczas zakończenia każdego etapu mojej nauki. Za cierpliwość którą mnie obdarzała przez tyle lat, za wsparcie w ciężkich chwilach, za możliwość powiedzenie i powierzenia wszystkich najskrytszych myśli. Za nauczanie mnie, że w każdej osobie trzeba umieć dostrzec dobro oraz pomaganie potrzebnym bezinteresownie tylko z dobroci serca. Dzięki niej czuję się lepsza i staję się coraz lepszą osobą. Kocham Cię mamo!

26.06.2015, 23:29

Kocham moją mamę, bo nauczyła mnie jak być dobrym człowiekiem. Jak traktować drugiego człowieka, zachowywać się w gościnie. Za skromność i bezinteresowność. Potrafi oddać wszystko, zrobić wszystko dla innych, nie oczekując niczego w zamian. Nie dostając nic, oddaje się dla dobra drugiego i tego nieustannie się uczę. Kocham w mamuni wrażliwość i wyrozumiałość. Jej doskonałą pamięć do wszystkiego i to, że wszystko wie, naprawdę. Nic nie trzeba mówić, wystarczy być, siedzieć obok, oglądać serial, wszystko wie.

26.06.2015, 22:34

Kocham moją mamę za to, że jest przy mnie nawet wtedy, gdy popełniam straszne głupstwa, że zawsze potrafi okazać mi współczucie, wspiera mnie, troszczy się o mnie i przebacza za każdym razem...

26.06.2015, 20:54

pytanie, czy kocham swoja mamę? nie umiem odpowiedzieć. ale wybaczyłam jej po 50 latach za czyn karygodny. zostawila nasza rodzine i odeszła. BYŁAM MAŁYM DZIECKIEM . SIOSTRA BYŁA O ROK STARSZA, BARDZO ZA NIA TESKNIŁAM. TERAZ MAM DOROSŁE DZIECI ALE NIE WYOBRAZAM SOBIE GDYBYM JE MOGŁA ZOSTAWIC .ONA CHYBA NIE UMIAŁA KOCHAC . TAKIE JEST ZYCIE. JEDNE MATKI KOCHAJĄ AZ ZA BARDZO A DRUGIE NIE SA ZDOLNE NA OKAZYWANIE UCZUC . POZDRAWIAM.

26.06.2015, 19:44

Mam nieskończoną ilość powodów, dla których kocham mamę. Ale czy kocham ją właśnie za to? Kocham ją, bezwarunkowo, bo jest moją mamą. Dla takiej miłości nie potrzeba nic więcej.

26.06.2015, 19:38

Kocham moją mamę za to, że zawsze jest przy mnie i mnie wspiera, nawet wtedy gdy nie ma na to siły a ja na to nie zasługuje.

26.06.2015, 14:13

Za co kocham moją mamę? Oj... mógłbym wymieniać bez liku, jednak najważniejsze jest to, że to własnie ona podarowała mi najpiękniejszy prezent, jaki tylko można dać drugiej osobie - życie. Dzięki niej mogę poznawać otaczający mnie świat i dzielić się tą radością razem z nią. Kocham moją mamę za to, że dała mi wiele miłości, powodowała nie raz, że na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Gdyby nie ona, nie potrafiłbym odczuwać wszystkich rzeczy w tak dużej mierze, ponieważ to dzięki mojej mamie nauczyłem się wrażliwości, ciepła, a jej mądre rady, pełne cierpliwości, skierowały moje życie na właściwe tory.

26.06.2015, 13:48

Kocham moją mamę za to, że:
- dała mi życie
- swoją miłość
- wyrozumiałość
- mądre życiowe rady
- wsparcie w każdej chwili
- cierpliwość
- wychowanie na wrażliwą osobę w stosunku do innych
- za to że jest najwspanialsza na świecie
KOCHAM NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE! Dziękuję, żę JESTEŚ!!!

26.06.2015, 13:43

Kocham Cię mamo za to że jesteś!! Kocham moją mamę ogólnie za całokształt, nic więcej nie trzeba pisać, bo nie ma takich słów wyrażających to uczucie.

26.06.2015, 12:20

Kocham moją Mamę za to, że nauczyła mnie:
K- kierować się w życiu rozsądkiem
O - optymistycznie patrzeć na świat
C- cierpliwości w dążeniu do celu
H- harmonii pomiędzy duchem a ciałem
A- angażowania się w pomoc potrzebującym
N- napawać się pięknem świata
A - aktywności w poznawaniu nowych ścieżek

M- mądrości życiowej zdobywanej stopniowo
A- anielskiej cierpliwości
M- matematycznej skrupulatności w odnotowywaniu nawet najmniejszych sukcesów
O- okiełznywać złe przeżycia i przekuwać je w zwycięstwo

Kochana Mamo po prostu Cię kocham za wszystko :)

26.06.2015, 11:48

Kocham moją mamę za to, że zawsze obok mnie była,
że nigdy swojej miłości do mnie nie kryła!
Kocham za chwile spędzone przy chińczyku,
za kupione w sklepie lody na patyku,
za opiekę, gdy leżałam chora w łóżeczku,
za kisiel podany w ulubionym kubeczku!
Za słowa motywacji w ciężkich momentach,
dzięki nim sobie poradziłam - do dziś to pamiętam!
Kocham mamę również za kary mi wymierzone,
dzięki temu moje błędy są tylko raz popełnione :).
Kocham mamę za uśmiech, za czułe przytulenie,
za każde miłe nasze wspomnienie...
Kocham za czas na spacerach spędzony,
a także za zawsze po szkole obiad gotowy.
Za wszystkie kanapki, radość z dobrej oceny,
a także za przyszłość, jaką jeszcze razem przeżyjemy!

26.06.2015, 11:41

Tak bym zaczęła odpowiedź na powyższe pytanie
"Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz...."
i nauczyła wrażliwości miłości,
przekazała wartości, które należy cenić
i którymi powinno się kierować w życiu
by być wobec siebie i innych w porządku
bez Mamy świat byłby pusty i bez wyrazu
Kocham ją za to, że jest i że jest właśnie taka, a nie inna
jedyna i niepowtarzalna.