Powstał pierwszy kalendarz LGBT w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Projekt Q to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Modelami i modelkami w kalendarzu zostali geje, lesbijki, osoby transpłciowe i inne mniejszości seksualne. Kalendarz ma pokazywać bogactwo i różnorodność społeczności LGBT.

Autorem kalendarza jest grupa Stonewall, wielkopolskie stowarzyszenie walczące o prawa mniejszości seksualnych. Stowarzyszenie jest między innymi organizatorem Poznań Pride Week i Marszu Równości w Poznaniu. Zdjęcia w kalendarzu wykonał natomiast fotograf Chriss Addams.

Kalendarz można zamówić na stronie internetowej projektu. Cena regularna to 50 złotych, w przedsprzedaży kupimy go za 45 złotych.

red./ x-news

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

01.12.2016, 10:40

Fot. 5 SUPER!!!!! Ale 6 co ma wspólnego Z LGBT?

30.11.2016, 17:46

Ludziom którzy nie umieją pisać po polsku również mówimy NIE! :)

30.11.2016, 17:44

Bo władza tak nakazywała.
A było kilku królów w Polsce, którzy uznawani byli za homoseksualistów. Ale karano tych, których nie było stać na obronę- niższe warstwy społeczne.
Dziś władza prawie jawnie nakazuje wiarę w boga, chodzenie do kościoła itp.
Więc wierzę, że autor komentarza jest wiernym katolikiem i chodzi w każdą niedzielę odmówić pacierz i dać księdzu na tacę?

30.11.2016, 17:41

Inicjatywa jest fajna, nie powiem, że nie, ale zdjęcia jakie są umieszczone- może jedno, dwa są ok. Homoseksualiści to zwyczajni ludzie. Pan i Pani którzy usiądą obok nas w tramwaju/autobusie, których mijamy każdego dnia na ulicy...
A zdjęcie np. rozebranej Pani stojącej na środku miasta? Moim zdaniem właśnie poprzez takie "medialne" przedstawianie homoseksualizmu, mniejszości cierpią. Bo przecież nikt nie będzie "patrzył pozytywnie" na w tak perwersyjny sposób przedstawionych ludzi. Sądzę że twórcy kalendarza raczej chcieli pokazać społeczność LGBT z tej lepszej strony. To nie dewiacja, tylko coś innego niż przyjęte (w Polsce) normy społeczne.

30.11.2016, 13:57

Nie homofobii, tylko normalni ludzie. A kiedyś pedałów karano śmiercią... Ehhhh...

30.11.2016, 07:56

Wiemy lep jakiej propagandy się za tym kryje... Zboczeńcom mówimy NIE!

30.11.2016, 07:39

Nie jaki Dobromił vel Uczony w Piśmie ukrywa się pod różnymi nikami i udaje pawiana

30.11.2016, 06:29

Nie homofoby, a normalni homo sapiens.

30.11.2016, 00:39

Fajny kalendarz dla tych których zainteresuje, są takie osoby mają prawo do życia i decydowania z kim i jak żyją, homofoby, nacjonalistyczne ścierwa różnej maści, neo-kato-faszyści niech siedzą na swoich portalach i się wzajemnie masturbują kto jest większym "patriotą", potem jak to nacjonaliści rzucą się sobie wzajemnie do gardeł bo każdy jest lepszy i mądrzejszy od drugiego katonacjonalisty.

29.11.2016, 21:57

Nie używaj tej śmiesznej lewackiej terminologii, pisz po polsku.

29.11.2016, 21:50

Jeśli ktoś jest facetem i nie kręcą go faceci, albo jest kobietą i nie kręcą jej kobiety, niech po prostu nie kupuje i nie komentuje.

29.11.2016, 20:52

Bardzo fajny :).
Homofobi - zabierzcie stąd swój jad, proszę Was. Szanujmy się.

29.11.2016, 20:51

A później się niektórzy dziwią, że w kolejnych krajach partie idące pod takimi sztandarami odnoszą spektakularne klęski :) Ludzie mają dość słuchania o pedziach, zbokach, dewiantach, lgbtqrtspdkamds i tym podobnych debilizmach. Są różne dewiacje i zaburzenia na tle seksualnym i nie chodzi o to, żeby się z tego naśmiewać, ale promowanie tego jako "normy" jest co najmniej śmieszne. Chłopak i dziewczyna normalna rodzina - stop homopropagandzie.

29.11.2016, 20:36

Kogo to obchodzi? Nawet bym się tym nie chciał podetrzeć.

29.11.2016, 19:27

Nie no, tragedia... Szerzenie deprawacji...