Być może już we wrześniu do Łomianek będziemy mogli pojechać z tańszym biletem komunikacji miejskiej. Miasto chce, aby w pierwszej strefie komunikacyjnej, wzorem Marek, znalazła się również ta podwarszawska miejscowość.

Marki do pierwszej strefy biletowej dołączyły w listopadzie 2016 roku. Na niedawnej konferencji prasowej wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska poinformowała, że mieszkańcy są bardzo zadowoleni z tej decyzji. Kaznowska zapowiedziała, że teraz przyjdzie kolej na Łomianki. - Zmierzamy do tego, aby Łomianki jeszcze w tym roku włączyły się do pierwszej strefy. W tej chwili prowadzimy rozmowy. Mam nadzieję, że w ciągu bardzo krótkiego okresu przygotujemy list intencyjny - powiedziała. Decyzja ma zostać podjęta we wrześniu. Najpierw muszą zakończyć się analizy ekonomiczne.

Nie tylko Łomianki chcą znaleźć się w pierwszej strefie. Kaznowska powiedziała, że stara się o to również Otwock, ale rozmowy z władzami Łomianek są na bardziej zaawansowanym etapie.

Czytaj też: Taksówką taniej na Białołękę, do Wawra czy Ursusa. Będą zmiany w pierwszej strefie?

Przez różnego rodzaju zmiany władze Warszawy chcą rozwinąć sieć transportu publicznego i ograniczyć liczbę samochodów w centrum miasta. Kaznowska powiedziała, że wszystkie środki komunikacji mają zostać ujęte w jeden, spójny system, dedykowany także na zewnątrz. Obecnie ponad 200 pojazdów obsługuje linie nocne i podmiejskie, a system ma być rozwijany.

Niedawno miasto wprowadziło również nowe rodzaje i ceny biletów. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Rewolucja biletowa w ZTM! Szykują się tańsze długookresowe i kilka nowości


Zobaczcie też: Perfumy "Warszawa". Powstał zapach, który ma kojarzyć się z naszym miastem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!