Pożar przy dworcu Wschodnim. Przy stacji Warszawa Wschodnia doszło do pożaru elementów podstacji trakcyjnej. Na węźle warszawskim występują poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów - wszystko przez awarię zasilania. Utrudnienia mogą potrwać nawet przez cały dzień.

Pożar przy dworcu Wschodnim - Utrudnienia.


Jak poinformował rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, około godz. 1.00 w nocy wybuchł pożar w jednej z podstacji zasilających sieć trakcyjną na dworcu wschodnim. Nikt nie ucierpiał, ale ruch pociągów będzie przez to utrudniony. "Prąd w sieci trakcyjnej jest, ale jest go za mało, by przez stację Warszawa Wschodnia mogły przejechać wszystkie te pociągi co zwykle" – wyjaśnił rzecznik.

Oznacza to, że nie będą kursować pociągi SKM z Sulejówka i Otwocka na dworzec wschodni, a także ze stacji Śródmieście na Lotnisko Chopina. Na tych trasach bilety SKM będą honorowały Koleje Mazowieckie.

Działa specjalny sztab, który pracuje nad organizacją ruchu. Cały czas pracujemy też nad usunięciem awarii – wyjaśnił rzecznik. Nie określił jednak, jak długo potrwają utrudnienia.

Utrudnienia w ruchu i opóźnienia pociągów związane z awarią zasilania w rejonie węzła warszawskiego

Pożar przy dworcu Wschodnim - Nowe informacje

Aktualizacja 04:36

Z powodu awarii zasilania sieci trakcyjnej (pożar podstacji trakcyjnej na Warszawie Wschodniej) na węźle warszawskim występują poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów. Część pociągów SKM została odwołana. Podróżni z biletami ZTM mogą korzystać z pociągów KM - obowiązuje honorowanie wszystkich biletów ZTM na wszystkich liniach.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać przez całą dobę 11.07.

Bez utrudnień kursują pociągi na linii Warszawa Wileńska - Małkinia.

-----

Aktualizacja godz. 7:00

W związku z problemami z zasilaniem sieci trakcyjnej po pożarze podstacji trakcyjnej w rejonie Warszawy Wschodniej pociągi kursujące na węźle warszawskim kursują z ograniczeniami dotyczącymi zużywani energii. W rejonie węzła warszawskiego w pociągach pozostaje wyłączona klimatyzacja, pociągi kursują też ze zmniejszoną prędkością.

Pracownicy PKP Energetyka podjęli działania mające na celu uruchomienie zasilania z innych podstacji trakcyjnych i przywrócenie możliwości pełnego prowadzenia ruchu pociągów.

Od godziny 09:30 przywrócony zostaje ruch pociągów SKM linii S2. Pociągi:

W-WA ZACHODNIA odjazd: 09:33 dojedzie do stacji W-WA LOTNISKO CHOPINA
W-WA ZACHODNIA odjazd: 09:52 dojedzie do stacji W-WA ŚRÓDMIEŚCIE i stamtąd rozkładowo o godz. 10:19 powinien rozpocząć kurs do stacji W-WA LOTNISKO CHOPINA.
Od godziny 13:00 przywrócony zostanie pełny ruch pociągów SKM linii S10. Pierwszy rozkładowy odjazd ze stacji W-WA WSCHODNIA w kierunku stacji OTWOCK o godzinie 13:12.
Od godziny 12:24 wznowiony będzie jeden z zawieszonych pociągów SKM linii S20. Od godziny 14:00 planowane jest pełne przywrócenie ruchu pociągów SKM linii S20.

AKTUALIZACJA: Utrudnienia na liniach S2, S10, S20 || Honorowanie biletów ZTM i KM

05:35

Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie PKP WESOŁA - 1 Praskiego Pułku - Cyrulików - Marsa - Płowiecka - Grochowska - WIATRACZNA - Grochowska - Płowiecka - Marsa - Cyrulików - 1 Praskiego Pułku - Armii Krajowej - Moniuszki - Głowackiego - PKP WESOŁA.

Na trasie obowiązują przystanki: PKP Wesoła 01, PKP Rembertów 01, Wiatraczna 22, PKP Rembertów 04, PKP Wesoła 01.


05:25
W związku z prowadzonymi pracami naprawczymi zawieszone zostaje kursowanie linii S2 (do ok. godz. 08:00).

Wprowadzone zostało honorowanie biletów KM na odcinku Foksal - Lotnisko Chopina w autobusach linii 175.


04:30
Brak zasilania w sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Wschodnia.

Pożar przy dworcu Wschodnim - Odwołane pociagi

W związku z powyższym odwołane zostają:

odjazd pociągu linii S2 o godz. 5:24 ze stacji Warszawa Śródmieście w kierunku stacji Warszawa Lotnisko Chopina

odjazdy pociągów linii S10 o godz. 6:15, 8:20, 10:15, 12:11 ze stacji Otwock w kierunku stacji Warszawa Wschodnia

odjazdy pociągów linii S10 o godz. 5:10, 7:12, 9:15, 11:15 ze stacji Warszawa Wschodnia w kierunku stacji Otwock

odjazdy pociągów linii S20 o godz. 4:54, 5:52, 6:26, 7:23, 7:51, 8:51, 9:23, 10:26, 10:50, 11:53 ze stacji Sulejówek Miłosna w kierunku stacji Warszawa Wschodnia

odjazdy pociągów linii S20 o godz. 5:12, 5:36, 6:46, 7:07, 8:06, 8:37, 9:37, 10:09, 11:08, 11:36 ze stacji Warszawa Wschodnia w kierunku stacji Sulejówek Miłosna

Wprowadzone zostało wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM w pociągach KM i SKM na odcinkach obsługiwanych przez linie SKM.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tomi (gość)

Dokladnie.Zdjecia ze wschodniego.Widac jak coniektorzy nie miejscowi maja pojecie co gdzie jest :)