"Chyba się komuś film urwał" - mówi Szymon Majewski w wideo, które zawiera jego emocjonalne przesłanie związane z decyzją o zamknięciu Kina Femina. Przypominamy - to dzisiaj o godzinie 20:00 odbędzie się oficjalne pożegnanie kina. Będzie dancing i atak biedronek. Przyjdziecie?

I chociaż pojawiają się coraz bardziej znaczące głosy, że Urząd Miasta wykazuje silne stanowisko w tej sprawie, to do końca nie wiadomo, czy nie jest to tylko zagrywka polityczna. Powołując się na portal tvnwarszawa: "Wiceprezydent Michał Olszewski powiedział w czwartek, że kino, któremu właśnie wygasa umowa najmu pomieszczeń w kamienicy przy Al. Solidarności, ma jeszcze szansę. I dodał, że ratusz wydał dla tego miejsca wytyczne konserwatorskie, które - oprócz sklepu - przewidują działalność kulturalną."

Wydaje się jednak, że decyzja już została podjęta, a demontaż kina zaplanowano na 21 września i firma Jeronimo Martins nie zamierza się poddać. Dlatego obrońcy kultowego kina, które ma za sobą ogromną historyczną przeszłość, organizują ostatni pożegnalny event - wyrażając swoje niezadowolenie z decyzji miasta. Zapowiadają atak biedronek na kino, a także dancing z muzyką, pianinem i piosenką "Ostatnia niedziela" w roli głównej.

Do apelu przyłączył się także Szymon Majewski, który dosadnie komentuje wydaną decyzję:


Zamieszanie wokół kina Femina możecie śledzić także w naszych poprzednich artykułach:
Kino Femina Warszawa. Jest szansa na ratunek starego kina
Kino Femina. W niedzielę ostatni spektakl
To już koniec Kina Femina. Na ostatnim seansie zobaczymy "Miasto 44"
Kino Femina tylko do września. Umowa wypowiedziana
Biedronka w kinie Femina? Znów zawrzało
Kino Femina Warszawa. Protest przeciwko likwidacji "świadka historii"
Biedronka powstanie w miejsce kina Femina? Szukamy też innych lokalizacji...

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!