Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaj program warszawskiej Nocy Muzeów!

Magdalena Rzodkiewicz
W 8 Noc Muzeów do odwiedzin zapraszają nie tylko warszawskie muzea, ale także galerie sztuki oraz centra i pracownie artystyczne. Zaplanowano także atrakcje dla fanów aktywnego zdobywania wiedzy. Program imprezy już u nas!

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Krakowskie Przedmieście 32, Pałac Tyszkiewiczów – Potockich

Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oferuje zwiedzającym obejrzenie uczelni oczami Chopina, będzie można zobaczyć także Wschodnioeuropejskie krajobrazy oraz samemu sprawdzić promieniowanie przedmiotów codziennego użytku.

Muzeum Niepodległości

Al. Solidarności 62, Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów

W Muzeum Niepodległości także będzie się działo.Na 19 planowany jest wernisaż wystawy Polska biżuteria patriotyczna od powstania styczniowego do Solidarności – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem będzie możliwe od godz. 23 do 24.

O 20 wystąpi zespół Dixie Warsaw Jazzman. Od 21:30 do 23 potrwa muzealna Noc z Kresami. Obejmie ona projekcję filmów Śladami bohaterów Ogniem i mieczem i Bastiony RP z udziałem reżysera Adama Kulika. Na zakończenie w godzinach 24-1 ma odbyć się koncert paryski w wykonaniu Leny Ledoff, Katarzyny Skarżanki oraz Przemysława Dąbrowskiego.

Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej

ul. Skazańców 25

Wiele atrakcji oferuje Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Od 16 do 2 w nocy prezentowane będzie widowisko Odyseja Historyczna „Cytadela" zorganizowane przez Stowarzyszenie Artylerii Dawnej "Arsenał" we współpracy z Muzeum Niepodległości i Klubem Wojsk Lądowych w Cytadeli Warszawskiej.

Prezentowana będzie broń od starożytności aż do czasów współczesnych. Grupy rekonstrukcyjne w cyklach ok. jednogodzinnych zaprezentują inscenizacje potyczek i walk rycerskich, pokazy musztry i strzelania, pokazy kawalerii. Zwiedzać będzie można także obozowiska historyczne. Będzie można nie tylko obejrzeć, ale także dotknąć a nawet poczuć historię! Do tej pory potwierdziło swój udział ponad 200 uczestników z 23 grup, od Starożytności po II Wojnę Światową. Między 19 a 1 będzie można zwiedzać całe Muzeum X Pawilonu.

Muzeum Więzienia Pawiak

ul. Dzielna 24/26

Muzeum Więzienia Pawiak zaprezentuje stałe ekspozycje: Pawiak 1835-1944, Pawiacki dzień 1939-1944; Powrót symbolu. Historia Pawiackiego Drzewa; Zapamiętajmy ich twarze. O 21 i 23 odbędzie się koncert literacko-muzyczny: "Pawiak – fundament pamięci" w reż. M. Reif, oparty na oryginalnych utworach, które powstawały w murach Pawiaka w czasie II wojny światowej. Dodatkowo można będzie wziąć udział w imprezie rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7 i Stowarzyszenia Historycznego „Kotwica”.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne

ul. Freta 16

Ze względu na obchody Roku Marii Skłodowskiej-Curie warto wybrać się przed rodzinny dom noblistki, w którym obecnie działa muzeum jej imienia. Na ulicy Freta będzie można zwiedzić stałą ekspozycję a także wystawę Galerii Plakatu AMS „Skłodowska-Curie była kobietą!”. Między 20 a 22 zaprezentowane zostaną scenki z życia Marii Skłodowskiej-Curie ukazujące w zabawny sposób jej dorobek naukowy. Planowane są także pokazy: „Przenikliwość promieniowania” – prezentacja sposobów, jak można się chronić przed różnymi rodzajami promieniowania; „Koło fortuny – z atomem za pan brat” popularna zabawa zaadoptowana do celów nauki - wyjaśnienie zagadnień związanych z radioaktywnością oraz przybliżenie sylwetki noblistki.

Do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie można zabrać także dzieci. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych specjalne atrakcje takie jak: pokaz sprzętu dozymetrycznego:, czyli mierzenie tego, czego nie widać; poszukiwanie skarbu: radioaktywność - konkurs na najlepszego poszukiwacza skarbów oraz łączenie atomów: tworzenie wiązań chemicznych. Współorganizatorem pokazów jest Instytut Chemii i Techniki Jądrowej. Przed siedzibą muzeum odbędzie się pokaz mody nawiązujący do lat 1860 – 1935. Zobaczyć będzie można m. in. postacie w strojach takich, jakie nosiła Maria Skłodowska-Curie.

Od 22 do 2 wyświetlany będzie video foto mapping na fasadzie muzeum, dzięki któremu budynek przeobrazi się w laboratorium. Autorami animacji są: Swanski (Paweł Kozłowski), oraz DriftWell.com, specjaliści od animacji komputerowych, autorem muzyki zaś Wojtek Urbański.


Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza

Rynek Starego Miasta 20

Muzeum Literatury obchodzi 90 rocznicę śmierci Gabrieli Zapolskiej, dlatego będzie w nim mozna obejrzeć wystawę: "Gabriela Zapolska. Zbuntowany talent". Na Rynku Starego Miasta (przy dobrej pogodzie; w przeciwnym razie we wnętrzach Muzeum) odbędzie się happening teatralny przygotowany przez studentów II roku Wydziału Aktorskiego PWSFTiT im. Leona Schillera w Łodzi według scenariusza Tomasza Lipińskiego, na podstawie wybranych fragmentów dramatów Zapolskiej. Widowisko rozpocznie się o 19:30 i potrwa ok. 45 minut, a po jego zakończeniu będzie można wziąć udział w warsztatach teatralnych w sali audiowizualnej Muzeum Literatury.


Polska Akademia Nauk – Muzeum Ziemi

Aleja Na Skarpie 20/26, 27

Nocnym markom wiele atrakcji proponuje Muzeum Ziemi. Widzowie będą mogli podziwiać ekspozycję specjalną i dowiedzieć się sporo o biżuterii. Wystawa nosi tytuł "Liście wczoraj i dziś". W swoich dziełach autorka, Ewa Rudowska, odkrywa na nowo urodę liści, metalizuje je galwanicznie i nadaje im barwy jesieni.

Spotkanie z autorką planowane jest między godziną 20 a 22. Co ciekawe obiekty artystyczne będzie można także porównać z kolekcją liści kopalnych ze zbiorów Działu Paleobotaniki muzeum. Ekspozycje stałe także będą udostępnione zwiedzającym. Pod czujnym okiem przewodnika będzie można zwiedzić wystawy: Procesy kształtujące oblicze Ziemi; Z przeszłości geologicznej Ziemi; Granity, granity…; Bursztyn – od płynnej żywicy do sztuki zdobniczej; Mineralogiczny alfabet, Wielkie ssaki epoki lodowej oraz po wystawie czasowej: Iran w fotografii Tomasza Kuczyńskiego.

Archiwum Polskiej Akademii Nauk

ul. Nowy Świat 72

Archiwum Polskiej Akademii Nauk proponuje gościom liczne wystawy i wernisaże. O 19 w Sali 05 odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Pauliny Kopestyńskiej: "Portrety polskich Sybiraków". O 22:15 w sali 022 dostępny dla zwiedzających będzie wernisaż wystawy obrazów Joanny Wisławskiej. Na godzinę 23 w holu Sali im. Stanisława Staszica planowany jest pokaz kreacji „Maria rok 2011” projektantki K. Górskiej w choreografii Michaliny „Miśki” Twarowskiej, przygotowany przez studio fotograficzne P. Myszkowskiego w ramach projektu „Be Beautiful”.

Na Nowy Świat mogą się także wybrać miłośnicy muzyki. O 21 w sali Lustrzanej odbędzie się koncert Chóru Kameralnego przy Towarzystwie Naukowym Warszawskim. O 19:15 w ramach spotkania pod hasłem „Wsłuchaj się w historię” odbędzie się wernisaż wystawy: "Na początku było radio. Polski plakat radiowy 1925–1970", której towarzyszyć będzie dźwiękowa prezentacja najciekawszych nagrań ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia, a pracownicy przybliżą gościom historię polskiej radiofonii. Planowany jest także konkurs z nagrodami dla dzieci do lat 10 „Radiowy skarbiec dźwiękowy — zgadnij, co słyszysz”, który odbędzie się w godzinach 19:30-20:30. Dorośli od 21.30 będą mogli obejrzeć prezentację multimedialną W. Listowskiego „Radiowa kronika dźwiękowa”, a między 22:30 a 24 wziąć udział w miniquizie z nagrodami.

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny

ul. Otwocka 14

O 19 zostanie zaprezentowane podlaskie bogactwo różnorodności. Można będzie zobaczyć performance tancerzy Fair Play Crew, wysłuchać bębniarskiego show Rady Puchaczy a także, w ramach kina podwórkowego, obejrzeć pokaz zdjęć Bolesława Augustisa i Opowieści Pogranicza. O:19:15, 20:30 i 22 Fabryka Trzciny zabierze swoich gości w podróże: z muzykami Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, z Krukiem, Blachą i tancerzami Fair Play Crew z Białegostoku, z projektantką mody Elwirą Horosz oraz z artystą fotografikiem Wiktorem Wołkowem. O 22:45 będzie można zobaczyć opowieść „Wierszalin. Reportaż o końcu świata” w reżyserii Piotra Tomaszuka w wykonaniu zespołu teatru Wierszalin z Supraśla. O 00:30 podróż zakończy się wybranymi scenami spektaklu muzyczno-tanecznego Metropolish.

Studium Europy Wschodniej UW

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Od 20 do 24 Studium zaprasza na cykl multimedialnych prezentacji „Wschodnioeuropejskie krajobrazy" połączonych z wykładem, wystawą, występami artystycznymi oraz pokazami zdjęć.

Galeria A19 Marymont_metro dla sztuki

Antresola na stacji Metro Marymont

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów odwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w otwarciu wystawy wielkoformatowego komiksu a także spotkać się z jego autorami. Główna część pracy znajdować się będzie na antresoli stacji metra Marymont, natomiast zakończenie historii będzie można zobaczyć w wagonach metra na naklejkach na szybach. Na 21:30 planowana jest prezentacja wybranych przykładów artystycznych aranżacji wnętrz metra oraz multimedialna projekcja w przestrzeni stacji metra Marymont/ grupa PanGenerator

Galeria Autograf

ul. Grochowska 342 (róg Mińskiej)

Zaprezentowane zostaną: Wystawa fotografii „Siódmy stopień” Ł. Jurewicz, P. Martyszenko, Prezentacja: „Diaporama, Fotopostery”, Wystawa „Miejsca nieznane” I. Bigelmajer, E. Dudek, I. Krupińska, S. Piędziejewski, J. Wilkoń. Między 20 a 22 pokaz rysowania portretów poprowadzi E. Dudek.

Galeria Di Arte A&S

ul. Łazienkowska 14

Od 19 do 1 w nocy galeria zaprasza na wystawę fotografii pt. „Marian Schmidt - Fotografie". Będzie to prezentacja dorobku artystycznego z kilku ostatnich lat, wybitnego polskiego fotografa - Mariana Schmidta. W godz. 20 – 21:30 odbędzie się prelekcja na temat fotografii ekspresyjnej pt. "Humanizm i metafory", którą poprowadzi Marian Schmidt.

Galeria Jabłkowskich

ul. Chmielna

Między 19 a 1 w nocy zaprezentowana zostanie wystawa „Fotomiastikon – warszawski fotoblog”. Od 19 do 21 będzie można wziąć udział w otwartym wykładzie i warsztacie fotograficznym Hanny Musiał „Człowiek w tkance miejskiej”. O 21:30 goście galerii będą mogli wysłuchać koncertu zespołu Czessband zaś o 23:30 zespołu Uniqplan.

Galeria Klatka

ul. Ząbkowska 27/31, na terenie fabryki wódek Koneser

W ramach Nocy Muzeów zaprezentowana będzie wystawa grafik profesora Piotra Smolnickiego oraz goścue wysłuchają koncertu zespołu FUNK BAG; wokal - Piotr Solecki , gitara - Jarek Solecki, bas - Maciej Siemiątkowski, perkusja - Remek Półtorak.

Galeria Korekta

ul. Mazowiecka 11 a

O godzinie 20 odbędzie się otwarcie wystawy Kolekcja Kopert – Malarstwo Dariusza Mląckiego.

Galeria Le Guern

ul. Widok 8

Do północy w galerii będzie można oglądać wystawę „To” Igora Omuleckiego.

Galeria Nowolipki, Państwowe Ognisko Artystyczne

ul. Nowolipki 9b

O 20 odbędzie się wernisaż artysty malarza Leszka Drygalskiego „Ludzkie Sytuacje czyli Naturalizm Psychologiczny - człowiek jako aktor, manekin, kukła". O 22 niebanalna akcja muzyczna a o północy coroczne "Nowolipkowe" światełko do nieba! Galeria zaprasza swoich gości do kawiarenki znajdującej się na tarasie.

Galeria Steel Forest

ul. Nowy Świat 72, gościnnie w Pałacu Staszica

Na Nowym Świecie odbędzie się happening „Promieniowanie" Artura Wąsowskiego i Krzysztofa Skain May'a, natomiast o 20:30 wernisaż wystawy „ Autografy" i biżuterii Jacka Ostrowskiego „Maria - rok 2011".

Galeria Studio

Pl. Defilad 1, PKiN

W godzinach 19-21 można będzie obejrzec filmy artystów współpracujących z Galerią: Roch Forowicz „Detekcja", Paweł Hajncel „Historia jednego narodu”, Stefan Hanćkowiak „Podróż w kosmos”. Dla gości przewidziany jest wiosenny poczęstunek wegetariański.

Dada - salon twórczości swobodnej

ul. Ząbkowska 38 - vis a vis Koneser

W salonie Dada odbędzie się wystawa amatorskich zdjęć erotycznych z lat 60-70' anonimowego właściciela. O godz.20 będzie można obejrzeć pokaz wykonywania wielkoformatowych rzeźb origami oraz wystawę biżuterii origami Kamila Żuławskiego. Dodatkowo gościę będą mogli obejrzeć wystawę przedmiotów użytkowo-dekoracyjnych pracowni szkła artystycznego Vetro a także wystawę fotografii „Śladami Świdermajera".

Witryna

pl. Konstytucji 4

Gablota sztuki współczesnej zaprezentuje dzieła poza tradycyjnym kontekstem muzeum i galerii, funkcjonuje ona bez godzin otwarcia i można ją oglądać całą dobę. Natomiast o 19 można "załapać się: na otwarcie wystawy Pawła Kruka „Próżności“.

Galeria Zadra

ul. Freta 44/46

O godzinie 19 odbędzie się wernisaż malarstwa Marka Ałaszewskiego.

Akademia Sztuk Pięknych

ul. Krakowskie Przedmieście 5

Na dziedzińcu prezentacja projektu „Liberated nomadic vehicle” Filipa Ziarkiewicza i Jagody Glińska, który zakłada budowę pojazdu pocywilizacyjnego, umożliwiającego koczowniczą egzystencję po upadku naszej cywilizacji. Galeria Salon Akademii do ostatniego gościa prezentować będzie wystawę Mirosława Bałki.
Galeria 2.0 zachęca do obejrzenia videoinstalację Andrzeja Kokosza "Potrójny akt z nicią - przestrzeń ciała" połączoną z koncertami muzyki elektronicznej.
Galeria Aula zaprasza na wystawę Mariana Nowińskiego. Galeria Turbo w godzinach 18-24 zaprezentuje projekt: "Gdzie jesteśmy?/Where are we? Maciej Januszewski, Dominik Robak, projekt instalacji w czasie i w ruchu, zabawa kontekstem i wielkością małej galerii studenckiej". Wydział Malarstwa, Artenalia ASP na ul. Spokojnej 15 oferuje serię wystaw studentów, połączoną z dorocznymi otrzęsinami uczelni.

Fundacja Sztuki Niegłupiej

Skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, pod Cepelią

Fundacja zaprasza już od godziny 18 m.in. na pokaz rzeźby/wydarzenie artystyczne „Ja-małpa”. Jest to projekt studentów ASP powstały na podstawie obserwacji zachowań małp oraz anatomii człowieka. Pokaz odbędzie się pod kierownictwem Antoniego Grabowskiego oraz Krzysztofa Franaszreka.
O 19 i 20 „Stacja nadawcza 6/10” – w galerii na ekranie firmy Hator widzowie będą mogli obejrzeć multimedialny pokaz krótkich filmów przygotowany z okazji Nocy Muzeów przez Pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej ASP. Wokół pokazu odbędzie się studencki happening nawiązujący do atmosfery lat 60-tych – Kup pan cegłę. Na zakończenie o 22 zapowiedziany jest koncert jazzowy w amfiteatrze Łazienek Królewskich - najnowszy projekt Bogdana Hołowni, płyta „Carissima”.

Fundacja Hereditas

Miejsce spotkania: róg ul. Wileńskiej i Inżynierskiej.

Od 21 będzie można wziąć udział wArt Walk - spacerze po praskich zagłębiach artystycznych ukazującym jak bardzo artyści zmienili Pragę. W trakcie spaceru dojdzie do spotkań z artystami. Będzie można również wejść do galerii, teatrów offowych, praskich klubów i barów, a także wziąć udziału w warsztacie sitodruku w pracowni Agnieszki Stanasiuk (Aga Brwi). Uczestnicy będą mogli własnoręczne nadrukowywać koszulki i torby ze specjalnie przygotowanymi wzorami. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy na adres: [email protected]

VII Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej – wystawa pokonkursowa

Wydział Sztuki Mediów i Scenografii ASP Cafe Spokojna 15 oraz okolice wydziału Sztuki Mediów i Scenografii Warszawskiej ASP oraz częściowo Krakowskie Przedmieście 5

Od 19 do 1: „Multimedialny Ogród”, doświadczenia: prezentacja działań studentów pracowni „Słowo, obraz, znak, znaczenie” prof. Stanisława Andrzejewskiego, multimedialna prezentacja poszukiwań studenckich, interaktywna projekcja live Spokojna-Krakowskie Przedmieście, slam performance, muzyka na całej przestrzeni eventu.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
Wystawy z cyklu „Młodzi, młodsi” w galeriach MCKIS:

Galeria Krytyków Pokaz

ul. Krakowskie Przedmieście 20/22

„OK/KO”, instalacja przestrzenna Karoliny Kaźmierskiej, a między 20 a 22 spotkanie z artystką i kuratorką wystawy.

Galeria Elektor

ul. Elektoralna 12

„Niebezpieczne związki” Grupa Painthouse: K. Jarosławska, K. Ka, W. Zagórowska, M. Żurada / gościnnie: G. Stankiewicz, A. Tomaszuk

Galeria TEST

ul. Marszałkowska 34/50

Wystawa malarstwa Tomasza Myjaka: „Nowe obrazy”. Od 19 do 24 wspólne malowanie i spotkanie autorskie z T. Myjakiem: "Malować każdy może…"
A o 21 koncert: Muzyczny test - Karolina Kupczyk, Estera Pańczak & zespół, muzyka w klimacie gospel, r&b i soul.

Galeria Foksal

ul. Foksal1/4

Wystawa „te[k]sty” Małgorzata Dawidek Gryglicka - zaprezentowane obrazy będą wstępem do realizacji rozległego intermedialnego projektu zatytułowanego „Topografia Intymna" (OE-POWIEŚĆ) oraz Instalacja dźwiękowa gdańskiej artystki, Katarzyny Krakowiak, w przestrzeni i otoczeniu galerii.

Galeria XX1

al. Jana Pawła II 36

„Motyl” Justyna Kabala; „Układ P 1” Paweł Kwiatkowski; „Miejsce czaszki” Michał Chojecki. O 20 wernisaż wystawy trojga młodych artystów, absolwentów Wydziału Malarstwa i Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, ul. Dobra 56/66

Między 16 a 18 „Piękne kłamstwa IV” J. Bałdyga, M. Bałdyga, Ł. Głowacki, R. Ługowski, J. Mioduszewski, D. Rumiancew, E. Świdzińska - czwarta edycja cyklu spotkań performerów związanych z galerią XXI.

Noc Malarzy

ul. Szpitalna 8a

Wystawy malarstwa Wojciecha Cieśniewskiego, Mikołaja Chylaka, Michała Chojeckiego i Marka Zająca oraz muzyka na żywo: The Phantoms, Rubber dots, Dabus Wizualizacje: Jędrek Owsiński i malarze. Noc Malarzy potrwa od 21 do ostatniego gościa.

Stowarzyszenie Pracownie Twórcze Lubelska 30/32

ul. Lubelska 30/32

Do godziny 3 w nocy oferuje oglądanie:
Pracowni Teresy i Dariusza Kowalskich – rzeźba, rysunek;
Pracowni nr 1: Anna Trochim - malarstwo, Delfina Krasicka – tkanina;
Pracowni nr 2: Marek Ruff - DECENTRYZM, Małgorzata Ruff - biżuteria artystyczna; Michał Ruff - ceramika artystyczna, Dariusz Osiński - ceramika artystyczna;
Pracowni nr 3: Dorota Łacek Gorczyca – DECENTRYZM – SUSURRUS SERAPHIN – SENSUS;
Pracowni nr 4: Grzegorz Śmigielski – malarstwo – TOWAR EX SPORTOWY;
Pracowni nr 5: Tomasz Kopcewicz – malarstwo;
Pracowni nr 7: Dariusz Kunowski – instalacja – 70m²;
Pracowni nr 10: Marek Sobczyk – POMNIKI DYSKURSU;
Pracowni nr 11: Anna Lea Chojnacka, Eliza Proszczuk, Kasia Kamińska – malarstwo;
Pracowni nr 12: Marzena Turek-Gaś – SHAPES OF COLOUR/CITY TOUR
oraz Pracowni nr 13: Marek Sułek – obiekty.

Pracownia Katharine Bentall

ul. Smolna 36/10a

Od 19 do 24 można oglądać pracownię, należy jednak zadzwonić przed przybyciem pod numer telefonu 601-158-912.

Pracownie ceramiczne

ul. Chełmska 21, teren Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych

Pracownie Angoba, Ceramiq, Czary, Keramos, Ogród Sztuk oraz Wiejska Pracownia Ceramiczna zapraszają na wernisaż ceramiki, widowiskowe wypały starojapońską techniką raku oraz oglądanie pieca rzymskiego budowanego specjalnie na tę noc przez Zofię Kosiorek z pracowni Keramos.

O godzinie 18 rozpocznie się wernisaż wystawy plenerowej „Twory z Ognia”. O 19 odbędzie się rozpalenie piecy raku, a w godzinach od 19 do 24 po dwa wypały w każdym z przenośnych pieców raku: Angoba, Ceramiq, Czary, Keramos, Ogród Sztuk.

W Wiejskiej Pracowni Ceramicznej o 23 odbędzie się składanie wspólnej dużej pracy z elementów zrobionych w czasie wypałów a o północy studzenie pieców.

Studio MARMALADA

ul. Zabraniecka 82

W godzinach od 18 do 1 zaprasza na wystawy malarstwa Andrzeja Zwierzchowskiego, Krzysztofa Augustina, Aławomira Ratajskiego, Marty Ostrowskiej oraz Manona S oraz na wystawę rzeźby Marka Kowalskiego i pokaz video, filmu, projektowania graficznego i fotografii grupy ODNOWA.

Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Warszawski

ul. Plac Zamkowy 8

Wystawy, wydarzenia i rozmowy o sztuce odbędą się w Starej Galerii i Galerii Obok, Stara Galeria ZPAF.

W godzinach od 19 do 20 wykład otwarty „Fotografia dokumentalna”. Między 20 a 22 otwarty przegląd portfolio - Jolanta Rycerska, a między 22 a 24 otwarty przegląd portfolio - Anna Wolska. Od 20 do 1 multimedialna prezentacja Fotografii Studium Fotografii oraz uczestników kursów ABC fotografowania.

Samsung Gallery

ul. Marynarska 15

Do 2 w nocy wystawa „Nowe media i sztuka” ukazująca prace uczestników i laureatów siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu Samsung Art Master, czyli nieszablonowe projekcje wideo i instalacje stworzone za pomocą nowych mediów.

Zenplace Sylwia Skrzyńska

ul. Miklaszewskiego 5

O 19 rozpocznie się wystawa rękodzieła, od 19:30 do 22:30 pierwsza część warsztatów polegająca na wspólnym wyszywaniu pod okiem artystki. Od 22:30 do 23 przerwa i prezentacja prac uczestników, a między 23 a 1 w nocy druga część warsztatów: uczestnicy wybierają z „góry ciuchów" te tkaniny które kolorem, kształtem i formą są najbliższe ich ekspresji. Wsparcie stylistki pomoże wyłonić i nagrodzić najciekawszą kompozycję.

W trakcie Nocy Muzeów planowana jest także gra miejska „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie - Napromieniuj się wiedzą” a także Rowerowa Noc Muzeów organizowana przez Warszawskie Towarzystwo Cyklistów.

Zapraszamy serdecznie!

Źródło: www.noc-muzeow.pl

Czytaj także:
*Wielki plakat na PKiN zachęca do odwiedzenia muzeów
*Warszawska Noc Muzeów 2011. Rusza ósma edycja
*Będą zniżki i specjalne pociągi na Noc Muzeów. Kolej przygotowała ofertę dla zwiedzających
*Ziewająca Maria Skłodowska-Curie zaprasza na Noc Muzeów
*Zobacz światła Warszawy z wysokości 50 metrów. Specjalny taras obok Zamku Królewskiego

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto