Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznajcie phablety – sumę zalet smartfonów i tabletów

Materiał Partnera Zewnętrznego
Phablety łączą w sobie zalety smartfonów oraz tabletów. Dlaczego posiadanie phabletu może być lepszym wyjściem niż noszenie ze sobą dwóch różnych gadżetów?

Gdy na rynek wchodził pierwszy iPad wiele osób zastanawiało się nad tym, czy taki produkt będzie w stanie znaleźć odpowiednio dużą grupę klientów, którzy chcieliby zakupić to urządzenie. Jak się szybko okazało, tablet Apple stał się przebojem, jednak wygląda na to, że nadeszła chwila, w której świat, pierwotnie zachłyśnięty mobilnością, wieloma funkcjami (które nie raz mogą zastąpić komputer) i ciekawym wyglądem tabletów, odwraca się od tych urządzeń. Właściciele iPadów i tabletów innych producentów zaczęli dostrzegać wady, które zostały skrzętnie ukryte przez zespoły marketingowców. Receptą na zbyt duży rozmiar tabletów i brak realnej przewagi nad smartfonami mają być phablety. Zamiana smartfona i tabletu na phablet jest świetnym rozwiązaniem!

Sama nazwa phablet powstała poprzez połączenie słów phone (telefon) oraz tablet. Phablety łączą w sobie najlepsze cechy obydwu grup urządzeń. Pierwsze phablety pojawiły się na rynku już paręnaście lat temu, jednak to dopiero nadejście tabletów takich, jakimi je dzisiaj znamy, sprawiło, że idea phabletu odżyła i zdobyła serca wielu użytkowników. Phablety przyciągają bowiem swoją wszechstronnością – doskonale sprawdzają się jako zwykłe smartfony, ale także bez problemu zastąpią tablet, na którym każdego ranka można w niebywale wygodny sposób przeglądać wiadomości, a wieczorami oglądać emocjonujący film. Jednym z najnowszych phabletów na polskim rynku jest Lenovo Phab Plus, który dzięki m.in. swojemu sporemu ekranowi doskonale jest w stanie zastąpić nam dwa urządzenia, a co za tym idzie, pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

Rozmiar i ekran
Phablet to pewnego rodzaju kompromis pomiędzy sporej wielkości ekranem tabletu, a mniejszym wyświetlaczem smartfonu. Umowną granicą, przy której możemy już mówić o phablecie jest przekątna ekranu wynosząca 5,5 cala, jednak z roku na rok ta wartość się podnosi. Przedział, w którym mieszczą się phablety nie jest jednak duży. W przypadku urządzeń o przekątnej ekranu 7 cali najczęściej możemy mówić już o tablecie. Właśnie z tego powodu wspomniany Lenovo Phab Plus, który posiada ekran o przekątnej 6,8 cala pozwalający na wygodną pracę z programami biurowymi, przy jednoczesnym zachowaniu mobilności, jaką charakteryzują się smartfony. Przy takiej przekątnej ekranu sprawdza się rozdzielczość FullHD – mniejsza sprawiałaby, że obraz byłby niewyraźny. Zastosowanie rozdzielczości 1920x1080 pikseli w Phab Plus jest więc strzałem w dziesiątkę – dostarcza ona wyraźny obraz, a klient nie musi płacić za wyższą rozdzielczość, której prawdopodobnie mógłby nie zauważyć, a która z pewnością powodowałaby krótszy czas pracy urządzenia na baterii.

phabletach producenci starają się wznosić na wyżyny swoich możliwości, jeśli chodzi o pokrycie przedniego panelu wyświetlaczem. Zazwyczaj ramki phabletów są cienkie, co nie tylko pozwala na osiągnięcie przez nie poręcznych rozmiarów, ale także zapewnia im elegancki wygląd. Ogromną zaletą phabletu jest fakt, że urządzenie to możemy wziąć ze sobą w każde miejsce po prostu wsadzając je do kieszeni. To nie byłoby możliwe, jeśli zamiast phabletu posiadalibyśmy tablet.

Za duży? Nieprawda!
Przyzwyczajenie się do posiadania większego urządzenia w kieszeni to tylko kwestia czasu. Po paru dniach użytkowania phabletu smartfony o przekątnej ekranu wynoszącej 5 cali będą wydawały się nam śmiesznie małe, a praca na nich niewygodna. Co jednak w sytuacji, gdy nie będziemy mogli przyzwyczaić się do dużego ekranu z powodu niewielkich dłoni? Na to także jest rozwiązanie, które zostało bardzo dobrze dopracowane przez Lenovo w wielu swoich produktach. Specjalna funkcjaMicroScreen pozwoli na zmniejszenie obrazu wyświetlanego na ekranie, tak aby był on w całości w zasięgu jednej dłoni. Wystarczy narysować literkę „C” na wyświetlaczu, a momentalnie się on zmniejszy.

Jednak to nie jedyna funkcja, która sprawia, że phablet ten można obsłużyć jedną ręką! Phab Plus został wyposażony także w tzw. FloatingShortcuts, czyli okienko z najbardziej potrzebnymi skrótami do aplikacji i ustawień telefonu, które możemy przesuwać w dowolne miejsce na ekranie – tak, aby było cały czas w zasięgu naszego palca. Kolejnym interesującym i praktycznym rozwiązaniem zastosowanym w Phab Plus jest specjalnie dopasowana klawiatura numeryczna, dzięki której wybierzemy odpowiedni numer jedną ręką. Korzysta ona z akcelerometru, który został umieszczony wewnątrz urządzenia. Jak to dokładnie działa? Wystarczy lekko przechylić urządzenie w stronę, po której znajduje się dłoń użytkownika, a klawiatura zostanie przesunięta właśnie do tej krawędzi ekranu. Te funkcje czynią Lenovo Phab Plus jednym z najbardziej wszechstronnych phabletów na rynku.

Stworzone do pracy i komunikacji
Sporych rozmiarów ekrany, jakie montowane są w phabletach sprawiają, że urządzenia te dają o wiele większe możliwości pracy niż smartfony, a czasem mogą zastąpić komputer. Obecnie phablety posiadają tak rozbudowane oprogramowanie, że nie istnieje operacja, którą można zrealizować na tablecie, a nie można na phablecie.
Phablety bardzo dobrze sprawdzą się w pracy z programami biurowymi (np. z serii Office), dzięki temu, że pisanie na sporej ekranowej klawiaturze jest naprawdę wygodne. Jeśli jednak klawiatura wyświetlana na ekranie nie jest idealnym rozwiązaniem, do urządzenia można podłączyć bezprzewodową klawiaturę i pracować dokładnie tak samo, jak na laptopie.

Sprawdzanie informacji na dany temat, czy szybkie wysłanie emaila do znajomego nie będzie stanowiło żadnego problemu – phablet poradzi sobie z tym zadaniem tak samo dobrze jak smartfon, którego posiadamy na co dzień w kieszeni. Z możliwością kontaktów z innymi wiąże się także jeszcze jedna ogromna zaleta phabletów – przeciwieństwie do tabletów oferują one możliwość wykonywania połączeń głosowych poprzez moduł GSM. Dodatkowo, wiele z phabletów oferuje możliwość używania jednocześnie dwóch kart SIM, co może być zbawienne dla osób, które musiały wcześniej nosić ze sobą dwa smartfony. Na takie rozwiązanie zdecydowano się także w Lenovo Phab Plus. Jeśli jednak nie jesteśmy aż tak bardzo zapracowani i rozchwytywani, urządzenie umożliwi wykorzystanie jednego slotu jako miejsce dla karty MicroSD, która zapewni nam dodatkową przestrzeń na…

...gry, filmy i muzykę!
Phablety nie ustępują w niczym tabletom w byciu multimedialnymi kombajnami. Doskonale spisują się także w momencie, gdy muszą zmierzyć się z nawet najbardziej wymagającymi grami.
Kolejny raz, dobrym przykładem jest Lenovo Phab Plus, który dzięki swojemu 8-rdzeniowemu układowi QualcommSnapdragon 615 oraz 2 GB pamięci RAM bardzo dobrze radzi sobie z większą częścią gier dostępnych na platformie Android. Oczywiście, istnieją tytuły, które potrafią rozgrzać do czerwoności nawet najlepsze podzespoły, jednak są to nieliczne przypadki. Granie na ekranie o przekątnej 6,8-cala jest prawdziwą przyjemnością – animacje i tekst są wyraźne, a co najważniejsze – nasze palce nie zasłonią całego ekranu, co często ma miejsce w czasie grania na smartfonach.

Najlepszy sposób na oglądanie filmów i seriali oraz słuchanie muzyki poza domem to także phablet. Spory ekran sprawia, że zobaczymy wszystkie, nawet najmniejsze szczegóły – dodatkowo zastosowanie rozdzielczości Full HD w Phab Plus eliminuje konieczność skalowania obrazu, co przekłada się na najlepszą jakość filmu i oszczędność energii akumulatora. Inżynierowie firmy Lenovo zadbali także o odpowiednie doznania dźwiękowe. Najnowszy phablet w ofercie producent posiada głośnik wyposażony w technologię Dolby Atmos, który dopiero niedawno pojawiła się w wybranych kinach w Polsce. Phab Plus pozwala przeżyć podobne doznania podczas odtwarzania multimediów także we własnym przenośnym urządzeniu.

Rób zdjęcia gdziekolwiek chcesz
Już od czasu powstania pierwszych tabletów ogromne kontrowersje budziła możliwość wykonywania zdjęć za ich pomocą. Dlaczego? To proste – tablety, poprzez swoją wielkość, często zasłaniały widok wszystkim innym ludziom w czasie robienia zdjęcia. Takie sytuacje były najbardziej widoczne i dokuczliwe w czasie koncertów, czy innego rodzaju zgromadzeń. Osoby robiące zdjęcia tabletem szybko stały się obiektem kpin internautów. Jeśli nie chcemy się stać jedną z takich osób, warto wybrać phablet. Urządzenia te, pomimo tego, że są większe od smartfonów, nie zasłonią całego widnokręgu osobom stojącym za nami, przez co nie będzie dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji. Phablet da nam za to możliwość bardziej dokładnego obejrzenia naszych fotografii, od razu po ich wykonaniu. Nie będzie trzeba się więc martwić o to, czy efekty naszej pracy będą równie dobrze wyglądały na komputerze – będziemy to wiedzieli od razu!
Phablety zazwyczaj są wyposażane w niezłe aparaty, na wzór smartfonów. Rozwiązuje to problem przeciętnych fotografii tworzonych przez tablety – w nich często znajdziemy podzespoły o wątpliwej jakości. Lenovo Phab Plus został wyposażony w aparat o matrycy 13 MPix, co pozwala na zrobienie bardzo wyraźnych zdjęć.

Oszczędność
Jak już wspomniałem, wybór phabletu oznacza nie tylko większą mobilność i wygodę użytkowania, ale przede wszystkim oszczędność pieniędzy. To urządzenie jest bowiem w stanie z powodzeniem zastąpić i smartfona, i tablet. Poprzez połączenie najlepszych cech obydwu rodzajów gadżetów w jednej obudowie będziemy mogli zaoszczędzić nawet parę tysięcy złotych. Jeśli więc zastanawiasz się nad wydaniem dwóch tysięcy złotych na tablet i tysiąca złotych na smartfona, warto zwrócić swój wzrok w stronę phabletu. Za opisywanego w tym tekście Lenovo Phab Plus zapłacimy ok. 1400 złotych. Cena ta jest odpowiednią kwotą do tego, co jest w stanie zaoferować to urządzenie. Decyzja należy do Ciebie.

Źródło: www.conowego.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak Disney wzbogacił przez lata swoje portfolio?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto