Do 9 kwietnia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu można oglądać wystawę prac Zdzisława Beksińskiego. Fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe składają się na ekspozycję "Beksiński Nieznany". Wystawa wpisuje się w projekt realizowany przez BUW - "Artyści w Bibliotece".

Do tej pory prace Beksińskiego pokazywane były m.in. w Krakowie, Tarnowie, Kielcach, Rzeszowie i Toruniu. We wszystkich tych miejscach wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak wynika z obserwacji organizatorów, powstała nawet grupa osób, które kolejno odwiedzają wszystkie miasta, w których prezentowany jest zestaw prac.


Beksiński Nieznany - wystawa, Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, 20 marca - 9 kwietnia 2017, pon. -pt. godz. 10-20, sb.-nd. godz. 10-21, wstęp: bilet normalny - 15 zł, ulgowy - 10 zł


Wystawa jest niezwykła ze względu na szerokie spektrum propozycji - samych prac artysty, jak również wydarzeń czy pokazów towarzyszących. Dzięki temu możemy poznać nieznanych dotąd epizody z życia Zdzisława Beksińskiego oraz nieznane bliżej obszary jego aktywności artystycznej.

- Większość osób kojarzy twórczość Beksińskiego głównie z obrazami pierwszego okresu fantastycznego oraz późnego warszawskiego. Warto jednak pamiętać, że twórca zaczynał od fotografii, a po 1997 roku działał również w obszarze fotomontażu i grafiki komputerowej. I właśnie tę „nieznaną” cząstkę Beksińskiego chcemy pokazać podczas wystawy. Ta galeria prac rzuca nowe światło na postać artysty i jest doskonałym spoiwem całego dorobku artystycznego twórcy - mówi Ewa Barycka z Fundacji "Beksiński".

Wystawa "Beksiński Nieznany" jest niepowtarzalną okazją do obejrzenia fotografii (1955-1960), fotomontaży i grafik komputerowych (1996-2004) Zdzisława Beksińskiego. Dzięki Virtual Reality (wirtualnej rzeczywistości) zwiedzający będą mogli wniknąć w świat stworzony w oparciu o niezwykłą wyobraźnię artysty.

Oprócz prac , będzie można zobaczyć filmy dokumentalne przybliżające sylwetkę Beksińskiego jako człowieka i artysty. Dopełnieniem wystawy jest wykład opisujący w skondensowany sposób życie i całą drogę twórczą tego znakomitego artysty.

Zobaczcie też: Za kochamy psychopatów?
"/>

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!