(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dominik Tarczyński, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w Ośrodku Informatyki i Telekomunikacji TVP został zwolniony - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Według informacji mediów Tarczyński wziął zwolnienie lekarskie aby… pilnować namiotu Solidarnych 2010.

Tarczyński zaczął pracować w TVP w Warszawie na początku 2010 roku. Spółką kierował wtedy rekomendowany przez PiS prezes Romuald Orzeł. W sierpniu 2010 roku, krótko przed zawieszeniem Orła przez Rada Nazdorczą TVP, Tarczyński poszedł na zwolnienie lekarskie. W kwietniu 2011 roku „Newsweek” napisał, że wicedyrektor przebywający na zwolnieniu cały czas pilnuje namiotu Solidarnych 2010 na Krakowskim Przedmieściu.

Czytaj także: Biały namiot Solidarnych usunięty z Krakowskiego Przedmieścia


- Mój lekarz prowadzący wyraził zgodę na chodzenie, „dwójka” w zwolnieniu. Nie każda choroba wyłącza człowieka z aktywności społecznej. Co więcej, powinienem być aktywny, żeby wracać do pełni zdrowia, a osamotnienie i wykluczenie społeczne na pewno nie pomogłoby mi w tym trudnym okresie życia – mówił wtedy dla tygodnika Tarczyński.

TVP zwolniło Tarczyńskiego bez świadczenia stosunku pracy. Pracownikiem TVP zostanie jeszcze do 31 lipca 2011 roku.


∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!