(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dominik Tarczyński, zastępca dyrektora ds. eksploatacji w Ośrodku Informatyki i Telekomunikacji TVP został zwolniony - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Według informacji mediów Tarczyński wziął zwolnienie lekarskie aby… pilnować namiotu Solidarnych 2010.

Tarczyński zaczął pracować w TVP w Warszawie na początku 2010 roku. Spółką kierował wtedy rekomendowany przez PiS prezes Romuald Orzeł. W sierpniu 2010 roku, krótko przed zawieszeniem Orła przez Rada Nazdorczą TVP, Tarczyński poszedł na zwolnienie lekarskie. W kwietniu 2011 roku „Newsweek” napisał, że wicedyrektor przebywający na zwolnieniu cały czas pilnuje namiotu Solidarnych 2010 na Krakowskim Przedmieściu.

Czytaj także: Biały namiot Solidarnych usunięty z Krakowskiego Przedmieścia


- Mój lekarz prowadzący wyraził zgodę na chodzenie, „dwójka” w zwolnieniu. Nie każda choroba wyłącza człowieka z aktywności społecznej. Co więcej, powinienem być aktywny, żeby wracać do pełni zdrowia, a osamotnienie i wykluczenie społeczne na pewno nie pomogłoby mi w tym trudnym okresie życia – mówił wtedy dla tygodnika Tarczyński.

TVP zwolniło Tarczyńskiego bez świadczenia stosunku pracy. Pracownikiem TVP zostanie jeszcze do 31 lipca 2011 roku.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!