Po raz dziesiąty na Pradze Północ wystartuje Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych. To filmowe święto, podczas którego zobaczymy filmy nastolatków z Polski i zagranicy. Niewykluczone, że wśród nich znajdują się przyszli laureaci Oscarów.

Filmy młodych twórców - którzy nie skończyli 18, roku życia - będzie można zobaczyć na wielkim ekranie w Kino Praha. Produkcje zostaną oceniane przez profesjonalne jury w składzie: Xawery Żuławski (reżyser), Michał Góral (reżyser, operator kamery), Edyta Herbuś (tancerka, aktorka), Magdalena Smalara (aktorka), Lesław Żurek (aktor) oraz Artur Zaborski (krytyk filmowy, redaktor). W poprzednich edycjach filmy oceniali m.in. Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Kasia Nosowska czy Andrzej Kopiczyński.

Produkcje podzielono na kilka kategorii - dokument i reportaż, wideoklip i animacja oraz fabuła. - Spośród nadesłanych prac Rada Programowa wyłoniła 23 najlepsze filmy, które zostaną zaprezentowane na uroczystej gali 22 marca w Kinie Praha. Finaliści będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, Nagrodę za zdjęcia im. Agatki Modrzejewskiej, nagrodę publiczności i nagrodę internautów. Oprócz pamiątkowej statuetki laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe - informują organizatorzy.

Poza filmami w ramach IX PFFM zostaną zorganizowane również bezpłatne warsztaty filmowe np. "YouTube - teraźniejszość i przyszłość", "Kamera, aparat, telefon komórkowy - narzędzia filmowca" czy "Fabuła, dokument, teledysk, animacja - rodzaje, podobieństwa i różnice". Dokładny plan i program warsztatów (WSTĘP JEST WOLNY):
YouTube - teraźniejszość i przyszłość
Kiedy: godz. 12.00-13.00
Gdzie: Kino Praha
Prowadzący: Paweł Szczutowski

Warsztat techniki zdjęciowej - od telefonu komórkowego do reda
Kiedy: godz. 13.00-14.00
Gdzie: Kino Praha
Prowadzący: Piotr Modzelewski
Wydział filmu i telewizji Warszawskiej Szkoły Reklamy

Budowanie oglądalności materiałów filmowych - temat, forma gatunkowa i rodzajowa, pozycjonowanie, czyli jak zostać królem na youtubie?
Kiedy: 14.00-15.00
Gdzie: Kino Praha
Prowadzący: Artur Waczko
Wydział strategii i public relations Warszawskiej Szkoły Reklamy

Na miejscu odbędzie również konkurs na plakat filmowy wykonany przez młodych artystów z Zespołu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” oraz - po raz pierwszy - konkurs cosplay, na najciekawsze przebranie.

Gala finałowa odbędzie się 22 marca 2017 w Kinie Praha przy ul. Jagiellońskiej 26. Start o godzinie 16.00! Wstęp wolny!
Zobaczcie też: Perfumy "Warszawa". Powstał zapach, który ma kojarzyć się z naszym miastem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!