Zmiana została wprowadzona od 24 sierpnia i dotyczy motocykli o pojemności 125 cm3. Jaki jest warunek, by uniknąć egzaminu? Należy posiadać prawo jazdy kategorii B przynajmniej od 3 lat.

Czy istotne jest doświadczenie?
Egzamin na prawo jazdy kategorii A nie należy do łatwych, a mimo to można go ominąć, posiadając od trzech lat prawo jazdy kategorii B. Zdania dotyczące zmiany są podzielone. Wielu uważa, że prowadzenie 125 nie jest trudne i nie przyczyni się do chaosu na drogach. Inni nie zgadzają się z takim twierdzeniem, sądząc że bez żadnego doświadczenia jazdy nawet tak małym motocyklem można stworzyć zagrożenie.

Jaki był cel zmiany?
Zmiana w systemie uprawnień komunikacyjnych została wprowadzona, by ożywić sprzedaż motocykli o pojemności 125 cm3 na polskim rynku. Jak to ma się w statystykach? Po zmianie liczba rejestracji motocykli zwiększyła się o blisko 70% i zarejestrowano aż 1302 motocykle. Zmiana również odbiła się znacząco na wynikach salonów motoryzacyjnych, które poszerzyły swoje oferty motocykli o tej pojemności.

Czy taka zmiana wpłynie na drogową komunikację? Czy rzeczywiście poprawi sprzedaż 125-tek? Jakie mogą być efekty takiej zmiany? Obejrzyj infografikę.

Materiały do infografiki opracowała i przygotowała porównywarka ubezpieczeń Top3, oferująca, m.in.: tanie OC


Powieksz infografikę


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!