Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 OPERON. W środę, 9 grudnia 2015 roku, gimnazjaliści z całej Polski piszą próbny egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych oraz z matematyki. W tym artykule znajdziecie odpowiedzi i arkusze z egzaminów próbnych z przedmiotów przyrodniczych.

Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 OPERON. Przedmioty przyrodnicze ARKUSZE, ODPOWIEDZIEgzamin próbny gimnazjalny z Operonem - Matematyka:
Egzamin próbny gimnazjalny z Operonem - Przedmioty przyrodnicze:
Próbny egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych - arkusz [.pdf]
Próbny egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych - klucz odpowiedz [.pdf]


Próbny egzamin gimnazjalny z matematyki - arkusz[.pdf]
Próbny egzamin gimnazjalny z matematyki - klucz odpowiedz [.pdf]Gimnazjaliści mają już za sobą egzaminy z języka polskiego, a także z historii oraz WOS-u. Uczniowie przyznali, że zadania nie były trudne. - Moim zdaniem było łatwo. Wszystko przerobiliśmy i jeśli ktoś uczył się regularnie, to nie miał problemów i poradził sobie ze wszystkim – mówi Julia.
Sporo trudności sprawiły gimnazjalistom zadania z tekstem, które pojawiły się w arkuszu. - Najtrudniejsze były zadania z tekstem. Wymagało to większego zastanowienia. Dla mnie część matematyczno-przyrodnicza będzie zdecydowanie trudniejsza – przyznał Janek ze Śląska w rozmowie z naszemiasto.pl.

Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej odbędzie się 9 grudnia. Gimnazjaliści najpierw napiszą egzamin z przedmiotów przyrodniczych, a następnie z matematyki.

Próbny Egzamin Gimnazjalny 2015/2016 z OPERONEM - harmonogram egzaminów próbnych:
9 grudnia – część matematyczno-przyrodnicza:
09.00 – 10.00 – Egzamin z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 minut)
11.00 – 12.30 – Egzamin z matematyki (czas trwania: 90 minut)
10 grudnia - Próbny Egzamin z języka obcego:
09.00 – 10.00 – Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (angielski, niemiecki – czas trwania: 60 minut)
11.00 – 12.00 – Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (angielski, niemiecki – czas trwania: 60 minut)

Udział w egzaminie nie jest obowiązkowy. Szkoły same zgłaszają do wydawnictwa przeprowadzenia u nich egzaminu. W regionie zdecydowało się na to 298 placówek, a w całej Polsce do egzaminu gimnazjalnego przystąpi 2600 szkół i blisko 130 tysięcy uczniów.

Tak było w zeszłym roku:
Próbny egzamin gimnazjalny 2014/2015 OPERON - przedmioty przyrodnicze - arkusz


Próby egzamin gimnazjalny 2014/2015 OPERON - przedmioty przyrodnicze - klucz odpowiedziWyniki zostaną podane 5 lutego 2016 roku.

Zobacz też:
Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 OPERON. Matematyka ARKUSZE, ODPOWIEDZI
Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 OPERON. Język polski [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]


Zobacz też: Próbny egzamin gimnazjalny 2015/2016 OPERON. Historia, WOS ARKUSZE, ODPOWIEDZI

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Arkusze są już dostępne ! (gość)

Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Pisać na egzaminynastoprocent@gmail.com

Pozdrawiam