Dziś poznamy wyniki próbnego sprawdzianu dla uczniów szóstych klas zorganizowanego wczoraj przez wydawnictwo OPERON. Motywem przewodnim była… czekolada.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To kolejny próbny egzamin, jaki przygotował Operon. Po maturzystach i gimnazjalistach, tym razem swoich sił próbowali szóstoklasiści. Tegoroczny arkusz składał się z 24 zadań – 20 zamkniętych i 4 otwartych.

Sprawdzian Szóstoklasisty 2010 - testy, odpowiedzi, pytania, arkuszeWszystkie zadania zamknięte były zadaniami wyboru wielokrotnego (uczeń wskazywał w nich jedną odpowiedź spośród podanych). Każde zadanie zamknięte sprawdzało jedną umiejętność i można było za nie uzyskać 1 punkt. Uczniowie musieli wyszukać informacje zawarte we fragmentach książek: „Świat czekolady” Valerie Barrett oraz „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, a także wykonać zadania dotyczące wiersza Danuty Wawiłow „Zapach czekolady”. Ponadto zadaniami zamkniętymi sprawdzano różne umiejętności: m.in. umieszczania daty w przedziale czasowym, wykonywania obliczeń dotyczących czasu i wagi, porównywania liczb oraz wskazywania źródła informacji (słownika, encyklopedii).

Z czterech zadań otwartych dwa sprawdzały umiejętność rozwiązywania zadań z treścią z matematyki (wykonywania obliczeń dotyczących wagi i pieniędzy), a dwa pozostałe umiejętność pisania. Uczniowie mieli napisać zaproszenie na obchody Święta Czekolady oraz list, w którym opowiedzą o tej imprezie.
Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Za test mogą uzyskać maksymalnie 40 punktów. Cały arkusz pytań i klucz punktowania zostanie opublikowany 5 marca na stronie www.sprawdzian.operon.pl

Udział w próbnych egzaminach z OPERONEM nie jest obowiązkowy, jednak wiele szkół decyduje się na ich przeprowadzenie. Próbne arkusze sprawdzą nauczyciele w szkołach, a następnie omówią je z uczniami, by zdążyć nadrobić ewentualne braki.

Prawdziwy sprawdzian czeka szóstoklasistów 8 kwietnia 2010. Muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie kończący szkoły podstawowe. Sprawdzian ma wykazać, w jakim stopniu absolwenci podstawówek legitymują się podstawowymi umiejętnościami: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystania wiedzy w praktyce.

Sprawdzianu nie można oblać, a wynik ma znaczenie jedynie informacyjne i nie powinien być podstawą do prowadzenia jakiejkolwiek selekcji, każdy uczeń ma prawo być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie.

Komentarze (87)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Testy są GŁUPIE ^^ :P (gość)

XDDDD normalnie takie coś to muj 3 letni bat bez błędu napisze ^^. Tootal żalll mam 40 na 40 chyba 1 latek napisze z błęndmi :P :D:D:D:D:D

sprawdzian. Rozumiemy obawy przed sprawdzianem, ale prosimy, by nie przeklinać w komentarzach.

Redakcja.

Roksiiiiiii (gość)

Proste:P. Ja jestem dobrą uczennicą i dostałam 31 pkt:D Najwięcej było 35pkt u mnie w klasie:Da naj mniej 9:D Pozdro do wszystkich:D:P

natiusia piekniusia (gość)

był bardzo trudny ,ja uzyskałam 38 pkt , jestem bardzo ładna i zgrabna. super

Metin2 Gromo Dagger (gość)

banalny ale na koniec roku hard ma byc. test z matmy byl bardzo latwy 39pkt

al (gość)

odpowiedzi. http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110104/SPRAWDZIAN_SZOSTOKLASISTY/82781733
http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110104/SPRAWDZIAN_SZOSTOKLASISTY/674354343

gonia xdd (gość)

kujony!!. japier....... jakie kujony!!!
ja miałam 30 xd a że matmy nie lubie to wogóle tych zadać nie zrobiłam xd