Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty 2014

Z prawdziwym egzaminem szóstoklasisty uczniowie zmierzą się 1 kwietnia 2014 r. (© Łukasz Solski/Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już w czwartek 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych napiszą Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty 2014. Test został przygotowany przez Wydawnictwo Operon. Test umożliwia sprawdzenie wiedzy uczniów i przygotowuje ich do realiów prawdziwego egzaminu.

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty odbywa się co roku w szkołach podstawowych. Placówki, które zgłosiły swoje uczestnictwo do 4 grudnia ubiegłego roku, otrzymają od Wydawnictwa gotowe arkusze egzaminacyjne. Szkoły, które zgłosiły się póżniej (ostateczny termin mija w środę, 8 stycznia). dostaną arkusze w formie elektronicznej do samodzielnego wydruku.

Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty 2014 już 9 stycznia


Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty Operon 2014 odbędzie się w najbliższy czwartek, 9 stycznia, o godz. 9.00. Dzień później arkusze będą dostępne w witrynie internetowej Wydawnictwa Operon. Oficjalne wyniki sprawdzianu powinniśmy poznać już w lutym. W marcu nastąpi podsumowanie akcji Próbny egzamin szóstoklasisty z Operonem.

Podczas Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty badana jest wiedza uczniów z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz praktycznego zastosowania wiedzy. Zadania są tak skonstruowane, aby w każdym z nich uczeń musiał jednocześnie wykorzystać wiedzę z rożnych dziedzin.

Czytaj także: Ranking gimnazjów Warszawa 2013. Sprawdź, które szkoły są najlepsze [RANKING]

Arkusze egzaminacyjne zostały dostosowane do uczniów o specjalnych wymaganiach, m.in. słabo słyszących lub o lekkim stopniu upośledzenia umysłowego.

Sprawdzian szóstoklasisty jest egzaminem obowiązkowym. Stanowi jeden z podstawowych warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Uczniom życzymy powodzenia na Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty!

Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin gimnazjalny dla uczniów w całej Polsce. Egzamin odbył się po raz pierwszy w grudniu 2007 roku, a obecnie przystępuje do niego ponad 60 procent gimnazjalistów.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!