Projekt Warszawiak z teledyskiem roku. "Cwaniak" rządzi na Yach Film

"Nie ma cwaniaka na Warszawiaka" - klip, który w sieci obejrzało już kilka milionów osób, zdobył Grand Prix Festiwalu Yach Film 2011.

- Wielkie podziękowania chłopakom, którzy to wyreżyserowali i napisali: Marcinowi Starzeckiemu oraz Krzysztofowi Skoniecznemu oraz wszystkim ludziom, którzy bezinteresownie pomagali przy produkcji. Oddzielne podziękowania dla Marty Ostrowicz i Kamili Lach bez ich stylizacji nie byłoby takiego cwaniaka... - napisali członkowie kapeli na swoim profilu na Facebooku.

Projekt Warszawiak z najlepszym klipem roku

"Nie ma cwaniaka na Warszawiaka" był faworytem festiwalu. Co ciekawe w kategorii Grand Prix nominowany był również najświeższy singiel grupy, którego premiera odbyła się w piątek w Warszawie - "Felek Zdankiewicz".

- Bardzo chcieliśmy podziękować nie za nagrodę, bo to nie dla nagród przyjechaliśmy tutaj z Warszawy - mówi Krzysztof Skonieczny. - Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam zrobić ten teledysk za zero złotych, nie licząc kawy i papierosów. To znaczy, że np. krew pod nosem w teledysku była konfiturą wiśniową z lodówki, a ciuchy wzięte z naszej szafy - wyjaśnia.

Współautor klipu wyjaśnił też, jak udało się namówić do wzięcia udziału w teledysku Wojciecha Fibaka. Okazuje się, że wystarczyło... wejść do jego galerii i poprosić.

- To nie była praca jednodniowa. To była praca przez praktycznie miesiąc, chodzenia i wymyślania, załatwiania tego i tamtego. Ci wszyscy ludzie z wielką chęcią nam pomagali. Ten Yach jest nagrodą dla tych ludzi i wielkich chęci, których nigdy nie brakuje i za każdym razem, jak robimy jakiś nowy projekt, to okazuje się, że tych jest coraz więcej - dodaje Marcin Starzecki.

Czytaj więcej o Yach Film Festiwal 2011 na mmtrojmiasto.pl

"Nie ma cwaniaka na Warszawiaka" - zobacz wideo:

Zobacz nowy teledysk Projektu Warszawiak - "Felek Zdankiewicz":

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

17.01.2015, 11:24

znane. ale bradzo lubimy :) Szkoda, że mało kto kojarzy to z mistrzem ulicznych ballad Grzesiukiem.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane