Zadłużeni we Frankach protestowali w pierwszą rocznicę uwolnienia kursu szwajcarskiej waluty. „Czarna procesja oszukanych przez banki” trwała do 16:00. W tym artykule znajdziecie zdjęcia z marszu w centrum Warszawy.

Dziś mija dokładnie rok odkąd po raz pierwszy raz usłyszeliśmy o problemie osób zadłużonych we frankach szwajcarskich. Tak zwani „frankowicze” znaleźli się w kłopotach po tym, gdy Szwajcarski Bank Centralny uwolnił kurs franka, co spowodowało znaczne umocnienie tej waluty w stosunku do złotego. To zaś przyczyniło się do ogromnego wzrostu rat kredytów udzielanych w walucie szwajcarskiej.


Źródło: TVN24/x-news


W proteście przed mechanizmem, który frankowicze nazywają „oszustwem banków” na ulicę warszawy wyszły tysiące osób. „Czarna procesja oszukanych przez banki” wyruszyła z Placu Trzech krzyży w kierunku sejmu. Tam protestujący złożyli swój projekt ustawy rozwiązującej „frankowy” kryzys. Ubrani na czarno manifestanci nieśli ze sobą czarne balony oraz transparenty „Dość bankowego niewolnictwa”. Marsz marsz zakończył się około godziny 16:00.

Zobacz też: Protest frankowiczów, Warszawa. Manifestanci chcieli wszczęcia śledztwa [ZDJĘCIA]

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!