Protest kobiet. Maskotki z urwanymi głowami i lalki bez nóg przed Pałacem Prezydenckim [ZDJĘCIA] Protest kobiet. Maskotki z urwanymi głowami i lalki bez nóg przed Pałacem Prezydenckim [ZDJĘCIA]

Zdjęcie z protestu kobiet przed Rotundą, 24 października 2016 roku. (© Ewelina Wójcik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

6 listopada przed Pałacem Prezydenckim odbył się protest kobiet przeciwko ustawie "Za życiem". Manifestujące przed Pałacem osoby uważają, że "ustawa to policzek dla ludzi, którzy już teraz opiekują się dziećmi i dorosłymi niepełnosprawnymi". Aby wyrazić swój sprzeciw, przyniosły ze sobą pluszowe misie z urwanymi głowami, czy lalki z nogami zawiniętymi w bandaż. Chodziło o to, aby były jak najbardziej zdeformowane.

"W niedzielę, 6 listopada 2016 r., przynosimy pod Pałac Prezydencki lalki, misie, zajączki, kotki, wszelkie przytulanki - bardzo zdeformowane, najlepiej bez głów, bo my przecież nie myślimy, jesteśmy sterowane! To, co jest najważniejsze w tym symbolu to metka z ceną 4000 PLN i kodem paskowym. Może zostać zrobiona i narysowana ręcznie i przyszyta" - można przeczytać na ogólnopolskim wydarzeniu na Facebooku "Rząd bawi się nami jak lalkami".

I tak też się stało. Przed Pałacem Prezydenckim zebrała się w niedzielę grupa osób, przynosząc ze sobą wspomniane wyżej maskotki. Miała to być forma sprzeciwu wobec ustawy "Za życiem" przyjętej niedawno przez Sejm.Zobacz też: Czarny protest na placu Zamkowym. Tysiące protestujących kobiet na starówce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!