Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prywatne parkomaty w Warszawie. Pojedziesz odwiedzić znajomych, wrócisz z mandatem [ZDJĘCIA]

red.
W Warszawie funkcjonuje kilkanaście prywatnych parkomatów, które w przeciwieństwie do tych miejskich, działają całą dobę, siedem dni w tygodniu. Firma zarządzająca parkingami prowadzi je nie tylko w centrum miasta, ale także przy niektórych dużych sklepach. Od naszej czytelniczki otrzymaliśmy wiadomość, w której opisuje sytuację z prywatnym parkingiem, jak spotkała ją w Wilanowie. Dalsza część artykułu poniżej.

Do redakcji wpłynęła wiadomość od wzburzonej czytelniczki, która poinformowała nas o problemach z parkowaniem w Wilanowie. W okolicy, gdzie chciała się zatrzymać (Al. Rzeczpospolitej) nie było bezpłatnych miejsc parkingowych dla gości osiedla. Nie to jednak zdziwiło kobietę najbardziej. – Przecierałam oczy ze zdumienia, kiedy w weekend pojechałam odwiedzić znajomą mieszkającą na Al. Rzeczypospolitej. Nowe osiedle a bezpłatnych miejsc parkingowych dla gości brak. Tutaj można stanąć na zakazie parkowania, tym samym łamiąc przepisy i ryzykując płacenie mandatu w wysokości 50 zł... Drugą opcją jest wykupienie postoju poprzez korzystanie - i tutaj uwaga! - prywatnych parkomatów, które łudząco przypominają te miejskie. Bardzo łatwo przeoczyć, że te parkometry są obowiązkowo płatne przez 24 h siedem dni w tygodniu i nie są tanie... Podobno to niejedyne miejsce, gdzie nie ma bezpłatnej możliwości parkowania w Wilanowie – napisała czytelniczka.

Jak się okazuje, podobnych parkingów i „prywatnych” parkomatów jest w stolicy dużo więcej. Ich operatorem jest prywatna firma. Właściciele działek zlecają jej zarządzanie terenem i egzekwowanie opłat za parkowanie na prywatnej własności. Z regulaminu zamieszczonego na witrynie firmy wynika, że zorganizowane przez nią parkingi są oznakowane, a parkujące na niej osoby „akceptują obowiązujący regulamin parkingu oraz zawiera z [tu pada nazwa firmy] umowę o najem miejsca parkingowego”. Jak wynika ze słów naszej czytelniczki, jak i pojawiających się wielokrotnie w przeszłości przekazów medialnych, parkomaty nie dość, że przypominają te instalowane przez miasto, to część z nich znajduje się w warszawskiej strefie płatnego parkowania. Dodajmy, że w weekendy nie musimy płacić za postój na miejskich parkingach, natomiast prywatny podmiot może ustalić zupełnie inne zasady. Nie zapominajmy też, że część całodobowo płatnych miejsc znajduje się w okolicach dużych sklepów spożywczych czy sportowych.

W przypadku, gdy kierowca nie uiści opłaty w parkomacie, nakładana jest na niego tzw. opłata dodatkowa”. Jej wysokość waha się między kwotą 80 a 100 złotych. Jeśli nie zdecydujemy się na uregulowanie kary, firma będzie dochodzić zapłaty na drodze postępowania egzekucyjnego.

Poniżej zamieszczamy adresy ulic, na których umiejscowione są prywatne parkingi:

Aleje Jerozolimskie 185 (TTW Home)
Bartycka 183 (Biedronka)
Boya-Żeleńskiego 4a
Domaniewska 46
skrzyżowanie ulic Emilii Plater i św. Barbary
Hoża 1a
Komitetu Obrony Robotników 65 (McDonald's)
Marynarska 12 (T-mobile)
Morcinka 5
Mszczonowska 2 (Decathlon)
Nowogrodzka 51
Okopowa 58/72 (DM Klif)
Projektowana (os. Królewskie)
Puławska 37
Sejmu 4-letniego
Skoroszewska 12 (Biedronka)
Szpotańskiego 4 (Ferio Wawer)
Wspólna Droga 27 (Biedronka)


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto